Zelená lúka

Rozhodujú činy

Aj my v Kauflande si želáme, aby bol svet o niečo lepší a krajší. Preto sa už dlhšiu dobu angažujeme napríklad v oblasti potravín z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prispievame k ochrane životného prostredia, klímy a ohrozených druhov. Prečítajte si viac o našich projektoch a zistíte, že urobiť niečo dobré sa dá veľmi jednoducho. Pretože vždy rozhodujú činy!

Filter:
Načítať viac
GOTS
GOTS

Trvalá udržateľnosť môže byť tiež atraktívna: ponúkame textil z ekologickej bavlny, ktorý je označený pečaťou GOTS (Global Organic Textile Standard). Vyrába sa bez škodlivých látok a v súlade s prísnymi limitnými hodnotami. Šetrný k životnému prostrediu a sociálny. Rozdiel, ktorý môžete cítiť.

Zdravie zamest-
nancov
Kôš plný jabĺk počas ovocného dňa v Kauflande

Zdravie našich zamestnancov je pre nás dôležité, pretože je to naša najväčšia hodnota. Tí, ktorí sa o seba starajú a oceňujú svoje zdravie, sa cítia v pohode a dlhodobo prispievajú spoločnosti pozitívnymi myšlienkami a vášňou. Ceníme si pracovné podmienky podporujúce zdravie, výživu, cvičenie a rovnováhu, aby sme sa udržali v kondícii a výkonnosti – individuálne, ako aj v tíme.

Detox
Detox

Od decembra 2015 podporujeme Detox kampaň medzinárodnej neziskovej organizácie na ochranu životného prostredia Greenpeace. To znamená, že pri výrobe oblečenia, textílií a topánok obmedzujeme používanie škodlivých chemikálií. Naše pokroky zaznamenávame  vo výročnej správe Detox.

Bez GMO
Bez GMO

Naša priorita: transparentnosť. Preto neustále rozširujeme sortiment živočíšnych produktov vlastnej značky s pečaťou „GMO-free“. Takto vždy viete, čo máte naservírované na tanieri.

Regio-
nálne
Regionálny sortiment

Projekt podpory lokálnych producentov umožňuje obohatiť našu ponuku typickými výrobkami jednotlivých regiónov. Ide o dodávateľov, ktorí sú z dôvodu menších výrobných kapacít schopní dodávať svoje produkty len na zopár predajní v ich okolí.

Work life balance
Otec s dcérou na prechádzke v prírode

Samozrejmosťou je pre nás, ako dynamického a angažovaného zamestnávateľa, rovnaký prístup k našim zamestnancom. Ponúkame pracovné prostredie, ktoré všetkým zamestnancom preukazuje rešpekt a dáva rovnaké šance na osobný a profesijný rozvoj.

Mikro-
plasty
Mikroplasty

Od roku 2013 meníme zloženie kozmetických, pracích a čistiacich produktov našich vlastných značiek na receptúru bez mikroplastov. Tie sa kvôli svojej veľkosti dostávajú cez odpadovú vodu do prostredia a predstavujú tak veľkú záťaž pre životné prostredie i pre náš organizmus.

Ryby
Ryby

Náš pestrý a trvalo udržateľný sortiment rýb vyberáme podľa prísnych smerníc. V rámci zodpovedného konania venujeme pozornosť množstvu rýb v moriach a nepredávame veľmi ohrozené druhy. Všimnite si pečať trvalej udržateľnosti pri svojom najbližšom nákupe!

Veggie
Veggie

Pod našou privátnou značkou „K-take it veggie“ ponúkame veľký výber lahodných vegánskych a vegetariánskych výrobkov. Sú označené pečaťou V-label, v mnohých prípadoch aj v Bio kvalite. Prídete im na chuť aj vy?

Stop plytvaniu
Nevzhľadná zelenina stále vhodná na konzumovanie

Hoci potraviny tvoria jednu z najväčších položiek našich rodinných rozpočtov, v Európskej Únii skončí v koši cca 88 miliónov ton potravín ročne. Rovnako alarmujúca je skutočnosť, že väčšina vyhodených potravín by sa dala ešte skonzumovať.

 

CSR správy
Rôzne CSR správy

Naše správy o spoločenskej zodpovednosti dotvárajú obraz o našej spoločnosti. Správy, hoci obsahujú aj číselné údaje, zďaleka nie sú len o číslach. Informácie v nich vypovedajú aj o tom, ako pristupujeme k našim zamestnancom, okolitej komunite, životnému prostrediu, dodávateľom, aké hodnoty vyznávame či akú máme firemnú kultúru.

Hydina
Hydina

Rozšírili sme sortiment našej značky K-Purland o hydinu a hydinové produkty pochádzajúce zo Slovenska a Česka.