Zelená lúka

Rozhodujú činy

Aj my v Kauflande si želáme, aby bol svet o niečo lepší a krajší. Preto sa už dlhšiu dobu angažujeme napríklad v oblasti potravín z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prispievame k ochrane životného prostredia, klímy a ohrozených druhov. Prečítajte si viac o našich projektoch a zistíte, že urobiť niečo dobré sa dá veľmi jednoducho. Pretože vždy rozhodujú činy!

Filter:
Načítať viac
Ľudské práva
Ľudské práva

Spoločne s našimi spolupracovníkmi, zákazníkmi, obchodnými partnermi a záujmovými skupinami pracujeme deň čo deň na podporovaní ľudských práv. Angažujeme sa predovšetkým za férové obchodné praktiky, dobré pracovné a životné podmienky.

Pečate
Woman with mobile phone in front of a refrigerated shelf

BIO, FSC® a iné: Čo presne znamenajú logá, pečate či certifikáty, ktoré sa nachádzajú na obaloch mnohých výrobkov? Pomôžeme vám zorientovať sa.

Ekosieťka
Ekosieťka

Ako náhradu za mikroténové vrecká ponúkame od júna 2019 ekosieťku vyrobenú z biobavlny s certifikátom GOTS. Keby každý jeden z nás používal ekosieťku, ušetrili by sme až 260 ton plastu ročne.

Regio-
nálne
Regionálny sortiment

Projekt podpory lokálnych producentov umožňuje obohatiť našu ponuku typickými výrobkami jednotlivých regiónov. Ide o dodávateľov, ktorí sú z dôvodu menších výrobných kapacít schopní dodávať svoje produkty len na zopár predajní v ich okolí.

Čerstvé hlavičky
Čerstvé hlavičky

Projekt Čerstvé hlavičky má za cieľ zvýšiť konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny u detí a poskytnúť im pravidelnú dávku zdravej stravy priamo v ich škole.

Duálne štúdium
Študenti duálneho štúdia v Kauflande

Duálne vzdelávanie predstavuje prepojenie praxe u zamestnávateľa s teoretickým vzdelávaním v škole. Tento systém umožňuje väčšinu času štúdia stráviť priamo v Kauflande a zvyšok v škole. Príprava na budúce povolanie tak prebieha v reálnych podmienkach v jednom z našich obchodných domov, čo v budúcnosti uľahčí vstup na trh práce.

Charta diverzity
Logo "Charta diverzity"

Od roku 2018 sme jedným zo signatárom Charty Diverzity. Je to dobrovoľná iniciatíva podporovaná Európskou komisiou spolu s Európskou platformou pre Charty diverzity, ktorá v štátoch EÚ podporuje šírenie a zdieľanie princípov, dobrej praxe a skúseností na tému manažmentu diverzity.

Textilná výroba
Udržateľný textil

Zodpovedné zaobchádzanie s ľuďmi a prírodou je pre nás samozrejmosťou aj v textilnej výrobe. Preto aj v tejto oblasti čoraz viac využívame ekologické procesy a sociálne štandardy. V záujme podpory udržateľnosti a ochrany životného prostredia napríklad neustále rozširujeme náš certifikovaný sortiment.

Tašky
Tašky

Hľadáte ekologického a viackrát využiteľného „pomocníka“ na nákupy? Máme pre vás riešenie! Vybrať si môžete nákupnú tašku zo 100 % bavlny, jednu z našich viacnásobne použiteľných tašiek, či trendy, bavlnenú sieťovku. Alebo si môžete priniesť vlastnú tašku.

Ryby
Ryby

Náš pestrý a trvalo udržateľný sortiment rýb vyberáme podľa prísnych smerníc. V rámci zodpovedného konania venujeme pozornosť množstvu rýb v moriach a nepredávame veľmi ohrozené druhy. Všimnite si pečať trvalej udržateľnosti pri svojom najbližšom nákupe!

Dobro-
voľne
Dobrovoľníctvo

Pomáhať je prirodzenou ľudskou vlastnosťou. Našich kolegov z predajní, logistického centra ako aj centrály motivujeme k dobrovoľníckej činnosti a prinášame im niekoľko dobrovoľníckych aktivít, do ktorých sa môžu opakovane zapájať.

Nutri-
score
Nutriscore

Za účelom uľahčenia výberu potravín pre zdravú a vyváženú stravu, uvádzame na našich vybraných výrobkoch dobrovoľné označenie výživovej hodnoty Nutri-Score. V blízkej budúcnosti budú v Kauflande logom Nutri-Score označené výrobky našich privátnych značiek K-Bio a K-take it Veggie.