Rozhodujú činy

Aj my v Kauflande si želáme, aby bol svet o niečo lepší a krajší. Preto sa už dlhšiu dobu angažujeme napríklad v oblasti potravín z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prispievame k ochrane životného prostredia, klímy a ohrozených druhov. Prečítajte si viac o našich projektoch a zistíte, že urobiť niečo dobré sa dá veľmi jednoducho. Pretože vždy rozhodujú činy!

Filter:
Načítať viac
Darovanie krvi
Darovanie krvi

Na dôležitosť darcovstva krvi upozorňujeme každý rok počas Divadelnej kvapky krvi, keď motivujeme nielen svojich zamestnancov, ale aj širokú verejnosť, aby prišli darovať krv do 8 divadiel po celom Slovensku.

Ekosieťka
Ekosieťka

Ako náhradu za mikroténové vrecká ponúkame od júna 2019 ekosieťku vyrobenú z biobavlny s certifikátom GOTS. Keby každý jeden z nás používal ekosieťku, ušetrili by sme až 260 ton plastu ročne.

Naše mesto
Naše mesto

Zapájame sa do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku - Naše Mesto.

Ochrana klímy
Ochrana klímy

Nehovoríme len o ochrane podnebia, konáme a robíme všetko pre to, aby sme krok po kroku minimalizovali našu ekologickú stopu. Zistite viac o našich opatreniach a o tom, čo sme už dosiahli.

Čerstvé hlavičky
Čerstvé hlavičky

Projekt Čerstvé hlavičky má za cieľ zvýšiť konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny u detí a poskytnúť im pravidelnú dávku zdravej stravy priamo v ich škole.

Sľubné talenty
Sľubné talenty

Prostredníctvom Nadačného fondu Kaufland pri Nadácií Centra pre Filantropiu podporujeme talentované deti našich zamestnancov.

Bez kožušín
Stop kožušinám

Kaufland sa aktívne podieľa na programe „Fur Free Retailer“ (obchod bez kožušín) a zrieka sa predaja akéhokoľvek sortimentu vyrobeného z prírodných kožušín – od rozličných textílií, cez doplnky, až po detské hračky.

Zamest-
nanci
Zamestnanci

Kompetencia a motivácia našich zamestnancov je našou najväčšou hodnotou. Ako spoločnosť sme zodpovední za našich zamestnancov.

Dobro-
voľne
Dobrovoľníctvo

Našich zamestnancov motivujeme k dobrovoľníckej činnosti.

Pracovný odev
Zamestnanci Kauflandu v oblečení z certifikovanej bavlny

Od februára 2018 majú naši zamestnanci nové pracovné oblečenie, čo v prvom kroku činí 2,4 mil. kusov odevov. Patríme tak medzi najväčších odberateľov pracovného oblečenia vyrobeného z certifikovanej bavlny. Použité oblečenie sa používa na výrobu teplých prikrývok.

Mikro-
plasty
Mikroplasty

Od roku 2013 meníme zloženie kozmetických, pracích a čistiacich produktov našich vlastných značiek na receptúru bez mikroplastov. Tie sa kvôli svojej veľkosti dostávajú cez odpadovú vodu do prostredia a predstavujú tak veľkú záťaž pre životné prostredie i pre náš organizmus.

Duálne štúdium
Študenti duálneho štúdia v Kauflande

Duálne vzdelávanie predstavuje prepojenie praxe u zamestnávateľa s teoretickým vzdelávaním v škole. Tento systém umožňuje väčšinu času štúdia stráviť priamo v Kauflande a zvyšok v škole. Príprava na budúce povolanie tak prebieha v reálnych podmienkach v jednom z našich obchodných domov, čo v budúcnosti uľahčí vstup na trh práce.