Zelená lúka

Rozhodujú činy

Aj my v Kauflande si želáme, aby bol svet o niečo lepší a krajší. Preto sa už dlhšiu dobu angažujeme napríklad v oblasti potravín z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prispievame k ochrane životného prostredia, klímy a ohrozených druhov. Prečítajte si viac o našich projektoch a zistíte, že urobiť niečo dobré sa dá veľmi jednoducho. Pretože vždy rozhodujú činy!

Filter:
Načítať viac
100% SK mäso
100% SK mäso

V roku 2018 sme spustili projekt 100% slovenské mäso. Zákazníkom garantujeme, že toto mäso pochádza zo zvierat narodených, chovaných, porazených a spracovaných výlučne na území Slovenska.

K-free
K-free

Pre ľudí s intoleranciou na laktózu či lepok ponúkame rôznorodý sortiment značkových a vlastných produktov. Výrobky vlastnej značky K-Free boli vyvinuté špecialistami a vybranými skúsenými dodávateľmi. 

Rekupe-
rácia
Rekuperácia

Využívaním rekuperácie prispievame k ochrane životného prostredia. Na vykurovanie našich obchodných domov používame teplo z chladiacich a mraziacich boxov. Ročne tak ušetríme cca 1639  ton CO2, čo zodpovedá spotrebe 315 rodinných domov. Šetriť energiu sa dá tak jednoducho.

Chov zvierat
Chov hospodárskych zvierat

Svedomito pristupujeme k životným podmienkam zvierat, čím sa zaručujeme za zodpovednú výrobu živočíšneho pôvodu. Dôležité v tejto otázke je najmä vylúčenie týrania zvierat v rámci ich chovu a doplnenie sortimentu o produkty z takého chovu, ktorý dbá na optimálne podmienky zvierat.

Ochrana klímy
Ochrana klímy

Nehovoríme len o ochrane podnebia, konáme a robíme všetko pre to, aby sme krok po kroku minimalizovali našu ekologickú stopu. Zistite viac o našich opatreniach a o tom, čo sme už dosiahli.

Stop plytvaniu
Nevzhľadná zelenina stále vhodná na konzumovanie

Hoci potraviny tvoria jednu z najväčších položiek našich rodinných rozpočtov, v Európskej Únii skončí v koši cca 88 miliónov ton potravín ročne. Rovnako alarmujúca je skutočnosť, že väčšina vyhodených potravín by sa dala ešte skonzumovať.

 

LNG kamión
LNG kamión

Vozový park nášho ilavského logistického centra posilní prvý kamión poháňaný tekutým zemným plynom. Vďaka tomuto ekologickému pohonu kamión zanecháva výrazne menšiu uhlíkovú stopu.

Jedlo je pomoc
Potravinová zbierka

Prostredníctvom potravinovej zbierky organizovanej v spolupráci so Slovenským červeným krížom uľahčujeme život rodinám po celom Slovensku.

Bez kožušín
Stop kožušinám

Kaufland sa aktívne podieľa na programe „Fur Free Retailer“ (obchod bez kožušín) a zrieka sa predaja akéhokoľvek sortimentu vyrobeného z prírodných kožušín – od rozličných textílií, cez doplnky, až po detské hračky.

Vajcia
Vajcia

Najneskôr od roku 2025 nebudeme odoberať a predávať vajcia, ktoré pochádzajú od sliepok z klietkových chovov. Uvedené platí aj pre vajcia použité v zložení výrobkov našich vlastných značiek.

Bio
Bio

V našom sortimente nájdete biovýrobky vo všetkých produktových a cenových kategóriách. Výrobky z ekologickej produkcie sa týmto snažíme sprístupniť každému zákazníkovi.

Podpora komunít
Podpora komunít

Pri príležitosti otvorenia prvej predajne v meste darujeme 1€ z každého nákupu nad 20€ počas prvých troch dní od otvorenia organizácii v danom meste.