Zelená lúka

Rozhodujú činy

Aj my v Kauflande si želáme, aby bol svet o niečo lepší a krajší. Preto sa už dlhšiu dobu angažujeme napríklad v oblasti potravín z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prispievame k ochrane životného prostredia, klímy a ohrozených druhov. Prečítajte si viac o našich projektoch a zistíte, že urobiť niečo dobré sa dá veľmi jednoducho. Pretože vždy rozhodujú činy!

Filter:
Načítať viac
Kuchyn-
ský olej
Použitý kuchynský olej

Zákazníci v našich predajniach majú možnosť separácie rôznych materiálov. Ako jediný obchodný reťazec ponúkame možnosť odovzdať pred našimi predajňami použitý kuchynský olej. Správnym separovaním možno z obyčajného kuchynského oleja vytvoriť surovinu, ktorá nájde využitie v doprave, logistike, energetike či iných odvetviach.

 

Duálne štúdium
Študenti duálneho štúdia v Kauflande

Duálne vzdelávanie predstavuje prepojenie praxe u zamestnávateľa s teoretickým vzdelávaním v škole. Tento systém umožňuje väčšinu času štúdia stráviť priamo v Kauflande a zvyšok v škole. Príprava na budúce povolanie tak prebieha v reálnych podmienkach v jednom z našich obchodných domov, čo v budúcnosti uľahčí vstup na trh práce.

Pestova-
nie
Certifikované produkty

Jednou z našich požiadaviek je trvalo udržateľné pestovanie. Pre naše privátne značky používame napríklad kakao certifikované UTZ a kávu certifikovanú Rainforest-Alliance. Všimli ste si už niekedy pri nákupe, či má výrobok nejakú pečať?

Ochrana klímy
Ochrana klímy

Nehovoríme len o ochrane podnebia, konáme a robíme všetko pre to, aby sme krok po kroku minimalizovali našu ekologickú stopu. Zistite viac o našich opatreniach a o tom, čo sme už dosiahli.

Elektro-
mobilita
Nabíjacia stanica pre elektromobily

Počas nakupovania si bez problémov môžete zadarmo dobiť svoj elektromobil alebo elektrobicykel.

100% SK mäso
100% SK mäso

V roku 2018 sme spustili projekt 100% slovenské mäso. Zákazníkom garantujeme, že toto mäso pochádza zo zvierat narodených, chovaných, porazených a spracovaných výlučne na území Slovenska.

Ryby
Ryby

Náš pestrý a trvalo udržateľný sortiment rýb vyberáme podľa prísnych smerníc. V rámci zodpovedného konania venujeme pozornosť množstvu rýb v moriach a nepredávame veľmi ohrozené druhy. Všimnite si pečať trvalej udržateľnosti pri svojom najbližšom nákupe!

Veggie
Veggie

Pod našou privátnou značkou „K-take it veggie“ ponúkame veľký výber lahodných vegánskych a vegetariánskych výrobkov. Sú označené pečaťou V-label, v mnohých prípadoch aj v Bio kvalite. Prídete im na chuť aj vy?

Naše mesto
Naše mesto

Zapájame sa do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku - Naše Mesto.

Ľudské práva
Ľudské práva

Spoločne s našimi spolupracovníkmi, zákazníkmi, obchodnými partnermi a záujmovými skupinami pracujeme deň čo deň na podporovaní ľudských práv. Angažujeme sa predovšetkým za férové obchodné praktiky, dobré pracovné a životné podmienky.

Tašky
Tašky

Hľadáte ekologického a viackrát využiteľného „pomocníka“ na nákupy? Máme pre vás riešenie! Vybrať si môžete nákupnú tašku zo 100 % bavlny, jednu z našich viacnásobne použiteľných tašiek, či trendy, bavlnenú sieťovku. Alebo si môžete priniesť vlastnú tašku.

Zamest-
nanci
Zamestnanci

Kompetencia a motivácia našich zamestnancov je našou najväčšou hodnotou. Ako spoločnosť sme zodpovední za našich zamestnancov.