Zelená lúka

Rozhodujú činy

Aj my v Kauflande si želáme, aby bol svet o niečo lepší a krajší. Preto sa už dlhšiu dobu angažujeme napríklad v oblasti potravín z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prispievame k ochrane životného prostredia, klímy a ohrozených druhov. Prečítajte si viac o našich projektoch a zistíte, že urobiť niečo dobré sa dá veľmi jednoducho. Pretože vždy rozhodujú činy!

Filter:
Načítať viac
Vajcia
Vajcia

Najneskôr od roku 2025 nebudeme odoberať a predávať vajcia, ktoré pochádzajú od sliepok z klietkových chovov. Uvedené platí aj pre vajcia použité v zložení výrobkov našich vlastných značiek.

Zamest-
nanci
Zamestnanci

Kompetencia a motivácia našich zamestnancov je našou najväčšou hodnotou. Ako spoločnosť sme zodpovední za našich zamestnancov.

Zdravie zamest-
nancov
Kôš plný jabĺk počas ovocného dňa v Kauflande

Zdravie našich zamestnancov je pre nás dôležité, pretože je to naša najväčšia hodnota. Tí, ktorí sa o seba starajú a oceňujú svoje zdravie, sa cítia v pohode a dlhodobo prispievajú spoločnosti pozitívnymi myšlienkami a vášňou. Ceníme si pracovné podmienky podporujúce zdravie, výživu, cvičenie a rovnováhu, aby sme sa udržali v kondícii a výkonnosti – individuálne, ako aj v tíme.

Prírodné zdroje
Prírodné zdroje

Náš cieľ: trvalo udržateľné produkty pre všetky oblasti každodenného života. Či už ide o výrobky certifikované FSC z oblasti šetrného hospodárenia s drevom, výrobky s logom „Blue Engel“ alebo pracie a čistiace prostriedky z našej rady K-Classic s pečaťou „Sustainable CleaningU nás nakúpite s čistým svedomím.

Stop plytvaniu
Nevzhľadná zelenina stále vhodná na konzumovanie

Hoci potraviny tvoria jednu z najväčších položiek našich rodinných rozpočtov, v Európskej Únii skončí v koši cca 88 miliónov ton potravín ročne. Rovnako alarmujúca je skutočnosť, že väčšina vyhodených potravín by sa dala ešte skonzumovať.

 

Ryby
Ryby

Náš pestrý a trvalo udržateľný sortiment rýb vyberáme podľa prísnych smerníc. V rámci zodpovedného konania venujeme pozornosť množstvu rýb v moriach a nepredávame veľmi ohrozené druhy. Všimnite si pečať trvalej udržateľnosti pri svojom najbližšom nákupe!

Charta diverzity
Logo "Charta diverzity"

Od roku 2018 sme jedným zo signatárom Charty Diverzity. Je to dobrovoľná iniciatíva podporovaná Európskou komisiou spolu s Európskou platformou pre Charty diverzity, ktorá v štátoch EÚ podporuje šírenie a zdieľanie princípov, dobrej praxe a skúseností na tému manažmentu diverzity.

GOTS
GOTS

Trvalá udržateľnosť môže byť tiež atraktívna: ponúkame textil z ekologickej bavlny, ktorý je označený pečaťou GOTS (Global Organic Textile Standard). Vyrába sa bez škodlivých látok a v súlade s prísnymi limitnými hodnotami. Šetrný k životnému prostrediu a sociálny. Rozdiel, ktorý môžete cítiť.

Veggie
Veggie

Pod našou privátnou značkou „K-take it veggie“ ponúkame veľký výber lahodných vegánskych a vegetariánskych výrobkov. Sú označené pečaťou V-label, v mnohých prípadoch aj v Bio kvalite. Prídete im na chuť aj vy?

K Park
Kaufland Park

Ľuďom dnes chýba pohyb, ktorý neoddeliteľne patrí k zdravému životnému štýlu. Možno aj preto, že je málo takých miest, ktoré by ich lákali tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu s partiou priateľov. A tak vznikol K Park – miesto, pre relax a pobyt na čerstvom vzduchu.

Záloho-
vanie
Logo zálohovania "Točme to spolu"

Od 1. 1. 2022 sa zavádza spätný výkup zálohovaných PET fliaš a plechoviek.

Bez kožušín
Stop kožušinám

Kaufland sa aktívne podieľa na programe „Fur Free Retailer“ (obchod bez kožušín) a zrieka sa predaja akéhokoľvek sortimentu vyrobeného z prírodných kožušín – od rozličných textílií, cez doplnky, až po detské hračky.