Zelená lúka

Rozhodujú činy

Aj my v Kauflande si želáme, aby bol svet o niečo lepší a krajší. Preto sa už dlhšiu dobu angažujeme napríklad v oblasti potravín z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prispievame k ochrane životného prostredia, klímy a ohrozených druhov. Prečítajte si viac o našich projektoch a zistíte, že urobiť niečo dobré sa dá veľmi jednoducho. Pretože vždy rozhodujú činy!

Filter:
Načítať viac
Detox
Detox

Od decembra 2015 podporujeme Detox kampaň medzinárodnej neziskovej organizácie na ochranu životného prostredia Greenpeace. To znamená, že pri výrobe oblečenia, textílií a topánok obmedzujeme používanie škodlivých chemikálií. Naše pokroky zaznamenávame  vo výročnej správe Detox.

GOTS
GOTS

Trvalá udržateľnosť môže byť tiež atraktívna: ponúkame textil z ekologickej bavlny, ktorý je označený pečaťou GOTS (Global Organic Textile Standard). Vyrába sa bez škodlivých látok a v súlade s prísnymi limitnými hodnotami. Šetrný k životnému prostrediu a sociálny. Rozdiel, ktorý môžete cítiť.

Chov zvierat
Chov hospodárskych zvierat

Svedomito pristupujeme k životným podmienkam zvierat, čím sa zaručujeme za zodpovednú výrobu živočíšneho pôvodu. Dôležité v tejto otázke je najmä vylúčenie týrania zvierat v rámci ich chovu a doplnenie sortimentu o produkty z takého chovu, ktorý dbá na optimálne podmienky zvierat.

Ľudské práva
Ľudské práva

Spoločne s našimi spolupracovníkmi, zákazníkmi, obchodnými partnermi a záujmovými skupinami pracujeme deň čo deň na podporovaní ľudských práv. Angažujeme sa predovšetkým za férové obchodné praktiky, dobré pracovné a životné podmienky.

Ekosieťka
Ekosieťka

Ako náhradu za mikroténové vrecká ponúkame od júna 2019 ekosieťku vyrobenú z biobavlny s certifikátom GOTS. Keby každý jeden z nás používal ekosieťku, ušetrili by sme až 260 ton plastu ročne.

Veggie
Veggie

Pod našou privátnou značkou „K-take it veggie“ ponúkame veľký výber lahodných vegánskych a vegetariánskych výrobkov. Sú označené pečaťou V-label, v mnohých prípadoch aj v Bio kvalite. Prídete im na chuť aj vy?

Balenie
Balené zodpovedne

V rámci stratégie REset Plastic sme začali meniť aj obaly našich privátnych značiek. Prostredníctvom označenia „Balené zodpovedne“ poukazujeme na produkty, pri ktorých boli na ich obaly použité ekologickejšie materiály, resp. sme časť plastového obalu odstránili, a tak hmotnosť obalového materiálu zredukovali.

Fairtrade
Fairtrade

Medzi priority našej obchodnej filozofie patrí férovosť. Dôkazom sú  aj výrobky v našom sortimente s pečaťou „Fairtrade“. Podporujeme tak férové pracovné a obchodné podmienky v Afrike, Ázii a Latinskej Amerike. Aj s vašou pomocou môže byť svet o kúsok férovejší.

Pečate
Zakazník s telefónom v ruke

BIO, FSC® a iné: Čo presne znamenajú logá, pečate či certifikáty, ktoré sa nachádzajú na obaloch mnohých výrobkov? Pomôžeme vám zorientovať sa.

Textilná výroba
Udržateľný textil

Zodpovedné zaobchádzanie s ľuďmi a prírodou je pre nás samozrejmosťou aj v textilnej výrobe. Preto aj v tejto oblasti čoraz viac využívame ekologické procesy a sociálne štandardy. V záujme podpory udržateľnosti a ochrany životného prostredia napríklad neustále rozširujeme náš certifikovaný sortiment.

Darujeme
Darovanie potravín

Finančná, materiálna alebo potravinová – poskytovanie nezištnej pomoci vo forme darov je neoddeliteľnou súčasťou našej CSR stratégie.

Bez GMO
Bez GMO

Naša priorita: transparentnosť. Preto neustále rozširujeme sortiment živočíšnych produktov vlastnej značky s pečaťou „GMO-free“. Takto vždy viete, čo máte naservírované na tanieri.