Zelená lúka

Rozhodujú činy

Aj my v Kauflande si želáme, aby bol svet o niečo lepší a krajší. Preto sa už dlhšiu dobu angažujeme napríklad v oblasti potravín z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prispievame k ochrane životného prostredia, klímy a ohrozených druhov. Prečítajte si viac o našich projektoch a zistíte, že urobiť niečo dobré sa dá veľmi jednoducho. Pretože vždy rozhodujú činy!

Filter:
Načítať viac
Rozmani-
tosť
Biodiverzita

Ako predajca potravín považujeme za svoju povinnosť prevziať zodpovednosť za ochranu životného prostredia a zabezpečenie trvalo udržateľného využívania biologickej rozmanitosti.

CSR správy
Rôzne CSR správy

Naše správy o spoločenskej zodpovednosti dotvárajú obraz o našej spoločnosti. Správy, hoci obsahujú aj číselné údaje, zďaleka nie sú len o číslach. Informácie v nich vypovedajú aj o tom, ako pristupujeme k našim zamestnancom, okolitej komunite, životnému prostrediu, dodávateľom, aké hodnoty vyznávame či akú máme firemnú kultúru.

Pracovný odev
Zamestnanci Kauflandu v oblečení z certifikovanej bavlny

Od februára 2018 majú naši zamestnanci nové pracovné oblečenie, čo v prvom kroku činí 2,4 mil. kusov odevov. Patríme tak medzi najväčších odberateľov pracovného oblečenia vyrobeného z certifikovanej bavlny. Použité oblečenie sa používa na výrobu teplých prikrývok.

Darovanie krvi
Darovanie krvi

Na dôležitosť darcovstva krvi upozorňujeme každý rok počas Divadelnej kvapky krvi, keď motivujeme nielen svojich zamestnancov, ale aj širokú verejnosť, aby prišli darovať krv do 8 divadiel po celom Slovensku.

Regio-
nálne
Regionálny sortiment

Projekt podpory lokálnych producentov umožňuje obohatiť našu ponuku typickými výrobkami jednotlivých regiónov. Ide o dodávateľov, ktorí sú z dôvodu menších výrobných kapacít schopní dodávať svoje produkty len na zopár predajní v ich okolí.

LNG kamión
LNG kamión

Vozový park nášho ilavského logistického centra posilní prvý kamión poháňaný tekutým zemným plynom. Vďaka tomuto ekologickému pohonu kamión zanecháva výrazne menšiu uhlíkovú stopu.

Darujeme
Darovanie potravín

Aby sme zabránili plytvaniu potravinami, plánujeme množstvá pre potreby jednotlivých predajní čo možno najpresnejšie. Ak aj napriek tomu zvýšia prebytky, venujeme ich neziskovým organizáciám.

Menej
Redukcia soli, cukru a tuku

Redukcia soli, cukru a tuku

Zdravá strava je pre mnohých ľudí čoraz dôležitejšia. Samozrejme, to plne podporujeme. Od roku 2015 znižujeme soľ, cukor a tuky v produktoch našich privátnych značiek. Zdravšie jedlo plné chuti – to je náš cieľ.

Balenie
Balené zodpovedne

V rámci stratégie REset Plastic sme začali meniť aj obaly našich privátnych značiek. Prostredníctvom označenia „Balené zodpovedne“ poukazujeme na produkty, pri ktorých boli na ich obaly použité ekologickejšie materiály, resp. sme časť plastového obalu odstránili, a tak hmotnosť obalového materiálu zredukovali.

Čerstvé hlavičky
Čerstvé hlavičky

Projekt Čerstvé hlavičky má za cieľ zvýšiť konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny u detí a poskytnúť im pravidelnú dávku zdravej stravy priamo v ich škole.

Ekosieťka
Ekosieťka

Ako náhradu za mikroténové vrecká ponúkame od júna 2019 ekosieťku vyrobenú z biobavlny s certifikátom GOTS. Keby každý jeden z nás používal ekosieťku, ušetrili by sme až 260 ton plastu ročne.

Nutri-
score
Nutriscore

Za účelom uľahčenia výberu potravín pre zdravú a vyváženú stravu, uvádzame na našich vybraných výrobkoch dobrovoľné označenie výživovej hodnoty Nutri-Score. V blízkej budúcnosti budú v Kauflande logom Nutri-Score označené výrobky našich privátnych značiek K-Bio a K-take it Veggie.