Ocenenia

Za naše skvelé výkony

Spoločnosť Kaufland kladie dôraz na neustále podávanie skvelých výkonov, ktorými sa snaží naplno uspokojiť svojich zákazníkov. Nielen zákazníci, ale aj odborníci z národného aj medzinárodného prostredia ocenili našu spoločnosť v rôznych kategóriách. Prečítajte si viac o oceneniach, ktoré sme získali!

Voľba spotrebiteľov 2018, 2017

Voľba spotrebiteľov

Spoločnosť Kaufland bodovala so svojimi výrobkami vo Voľbe spotrebiteľov. V tomto marketingovom programe, ktorý už siedmy rok monitoruje, oceňuje a podporuje nové a inovované výrobky alebo výrobkové rady uvedené na slovenský trh. Ocenené výrobky sú vyhlásené na základe prieskumu v SR uskutočneného na reprezentatívnej vzorke 2 000 respondentov. Najlepšou novinkou roku 2018 v kategórii Kúpeľňová kozmetika je podľa slovenských spotrebiteľov sprchovací gél pre mužov z novej privátnej značky Bevola spoločnosti Kaufland. V kategórii Sušené ovocie a suché plody sa zasa stali Voľbou spotrebiteľa 2018 K-Classic sušené slivky. Za rok 2017 vyhrali zeleninové a ovocné šťavy K-Bio, ďalej syry K-Classic ako aj výrobky K-take it veggie.

Slovak Superbrands Award 2018, 2017, 2016, 2015

Slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council programu Slovak Superbrands udelila spoločnosti Kaufland cenu už štvrtý rok po sebe, čo potvrdzuje, že predstavuje absolútnu špičku nielen voči konkurencii, ale aj v očiach slovenských spotrebiteľov. Ocenené spoločnosti patria do skupiny elitných značiek, ktoré predstavujú vzor úspešného rozvoja a neustáleho zvyšovania hodnoty značky a v neposlednom rade tak vďaka nemu zjednodušujú nákupné rozhodovanie zákazníkov.

 

O udelení Superbrands Award rozhoduje expertná skupina Brand Council na základe verejného prieskumu, zrealizovaného renomovanou agentúrou GfK. Členmi Brand Council-u sú najuznávanejší slovenskí odborníci z oblasti marketingu, komunikácie a reklamy.

Najdôveryhodnejšia značka 2017, 2016

Kaufland získal v oboch rokoch ocenenie v kategórii Privátne značky. Značku K–Classic vybrali spotrebitelia v rozsiahlom prieskume, ktorý zorganizovala marketingová spoločnosť ATOZ Marketing Services v rámci programu Dôveryhodné značky. Ide o jediný marketingový program na slovenskom trhu, ktorý monitoruje a oceňuje značky, ktorým slovenskí spotrebitelia najviac dôverujú.

MasterCard Obchodník roka 2016, 2015, 2014, 2013

V súťaži MasterCard Obchodník roka 2016 v kategórii Obchodník s potravinami sa Kaufland umiestnil na druhom mieste. Tým si už po štvrtýkrát vyslúžil titul "Najobľúbenejší hypermarket". Projekt si kladie za cieľ vyzdvihnúť najlepších obchodníkov v rôznych kategóriách maloobchodu a súčasne pomôcť spotrebiteľom v orientácii na trhu.

Múza Merkúra 2017, 2015

Múza Merkúra 2017

Kaufland, ako prvý a jediný maloobchodný reťazec, predstavil v roku 2017 unikátny typ produktového letáku, v ktorom komunikoval výlučne produkty vyrobené s ohľadom na životné prostredie. Šlo o prvý leták svojho druhu na Slovensku, v ktorom boli prezentované aj ekologické aktivity.  Kaufland vo svojom zodpovednom letáku v objeme 1,5 milióna kusov s názvom "Vložte kúsok zodpovednosti aj do nákupného košíka“ aktívne komunikoval produkty vyrobené s ohľadom na životné prostredie, za čo v súťaži v rámci kategórie CSR v obchode získal 2. miesto.

 

Múza Merkúra 2015

Ocenenie privátnej značky Exquisit
V novembri 2015 uviedol Kaufland na slovenský trh novú privátnu značku Exquisit, ktorá zákazníkom ponúka 116 potravín vyvinutých s dôrazom na detail, nádychom luxusu a pre radosť z dobrého jedla. Naša spoločnosť podporila spustenie tejto značky aj veľkou marketingovou kampaňou, vďaka ktorej sa podarilo značku úspešne etablovať vo svojom produktovom portfóliu. Projekt "Uvedenie značky Exquisit" získal 3. miesto v kategóriách TOP značka v obchode a Umiestňovanie produktov v mieste predaja.

 

Úspech Zeleného Kauflandu
Kaufland pristupuje s veľkou vážnosťou k problematike životného prostredia. Výsledkom nášho úsilia v oblasti environmentalistiky je projekt Zelený Kaufland, ktorý získal 2. miesto. Od roku 2013 začal Kaufland predsadzovať princíp maximálnej energetickej efektívnosti vo všetkých svojich prevádzkach na Slovensku. O rok neskôr bol v obchodnom dome Nové Mesto nad Váhom odštartovaný projekt Zelený Kaufland. Spotrebitelia mali príležitosť oboznámiť sa s environmentálnym rozdelením predajne, pričom v rámci vybraných tovarových skupín bolo podrobnejšie vysvetlené, ako správne separovať a recyklovať konkrétny odpad.

 

Najzamestnávateľ 2016

Najzamestnávateľ je prestížna anketa vyhlasovaná spoločnosťou Profesia. Jej cieľom je priniesť reálny pohľad ľudí na Slovensku na to, ako vnímajú firmy, ich benefity a imidž. Základom nášho úspechu sú férový prístup, tímová kultúra a vytváranie čo najlepších pracovných podmienok. Kaufland získal ocenenie v kategórii Obchod a služby.

Zlatý mravec 2016

Kaufland získal ocenenie so svojím projektom Zelený Kaufland. Ocenenie je prejavom snahy o zodpovednosť aj zo strany maloobchodu za environmentálne nakladanie s odpadom z pultov jeho predajní a predchádzaniu vzniku odpadu z domácností. Unikátny projekt Zelený Kaufland sa od roku 2014 snaží pomocou rôznych aktivít vzdelávať zákazníkov, zamestnancov a širokú verejnosť v oblasti zberu, triedenia, recyklácie a zhodnocovania odpadov. Projekt pozostáva zo štyroch základných línií: Zeleného chodníka, Zelených dní, rekuperácie a zodpovedného nakladania s odpadom.

Zodpovedný predajca 2016, 2015, 2013

Kaufland získal ocenenie už po tretíkrát. Cenu za prínos k zamedzeniu dostupnosti tabakových výrobkov neplnoletým nám bola udelená v rámci projektu „Na veku záleží“. Pokladne v obchodných domoch Kaufland sú vybavené elektronickým počítadlom, ktoré pracovníkom pomáha identifikovať vek kupujúceho. Ide o osvetový projekt, ktorého cieľom je zlepšenie dodržiavania zákona o ochrane nefajčiarov v častiach, ktoré sa týkajú odmietnutia predaja neplnoletým osobám a jeho uplatňovania pracovníkmi obchodu a služieb v praxi.

Qudal 2016

Podľa hodnotení slovenských spotrebiteľov ponúka spoločnosť Kaufland najkvalitnejšie čerstvé mäso, balené mäso vlastnej značky, ovocie a zeleninu, lahôdky, kozmetiku, ale aj krmivo pre zvieratá. Je to výsledok prieskumu QUality meDAL (QUDAL), ktorý v máji a júli 2016 u nás uskutočnila švajčiarska organizácia International Certification Association GmbH (ICERTIAS) na vzorke 1 200 respondentov vo veku nad 15 rokov.

Via Bona Slovakia 2015

Kaufland získal ocenenie za inšpiratívny projekt v kategórii Zelená firma. Jeho aktivity sú zamerané na ochranu životného prostredia a zvyšovanie povedomia verejnosti o nakladaní s odpadom, ale aj na motiváciu zákazníkov k väčšej zodpovednosti. Projekt Zelený Kaufland odštartoval  v predajni v Novom Meste nad Váhom, keďže je prvou predajňou, ktorá aktívne využíva systém rekuperácie – chladenie a vykurovanie z odpadového tepla. Následne bol rozšírený aj na ďalšie predajne.

Best Buy Award 2015/2016

Podľa hodnotení Slovákov je Kaufland jednotkou v pomere kvality a ceny až v štyroch kategóriách výrobkov: ryby, ovocie a zelenina, mäso a mäsové výrobky a chovateľské potreby. Je to výsledok online ankety Best Buy Award. Pri rozhodovaní o tom, čo si zákazník nakoniec kúpi, berie do úvahy cenu a kvalitu každého produktu. Pomer medzi nimi je pre spotrebiteľa mimoriadne dôležitý.

RecruitRank Awards 2012

Kaufland dosiahol 3. miesto v rámci udeľovania cien RecruitRank Awards 2012  za najlepšie výberové procesy na základe hodnotení uchádzačov o zamestnanie. Ocenenie udeľuje spoločnosť Profesia firmám a personálnym agentúram, ktorých výberové procesy sú uchádzačmi o zamestnanie najlepšie hodnotené. Svoj názor vyjadrilo a výberový proces spoločností inzerujúcich cez pracovný portál www.profesia.sk ohodnotilo viac ako 125 000 uchádzačov.

DLG cena za kvalitu

Špeciality značky K-Purland z nášho mäsokombinátu získali prestížne ocenenie spoločnosti DLG za prvotriednu kvalitu a skvelú chuť!  Medzinárodne renomovaná spoločnosť DLG a Univerzita Tomáše Bati v Zlíne zaviedli spoľahlivý proces testovania kvality potravín. Výrobky K-Purland boli testované podľa medzinárodných kritérií kvality. Testu sa zúčastnilo niekoľko nezávislých expertov, ktorí produkty hodnotili podľa nasledovných kritérií – vzhľad, farba a stálosť farby, zloženie, konzistencia, čerstvosť, vôňa a chuť. Okrem toho sa hodnotilo aj balenie, bezpečnosť produktov a či sú všetky dôležité informácie uvedené na obale. Naše mäsové špeciality získali za čerstvosť, kvalitu a chuť 58 x zlatú, 19 x striebornú a 12 x bronzovú pečať kvality. Naši zákazníci sa tak môžu spoľahnúť na záruku kvality pri výbere mäsových špecialít značky K-Purland.