Nič iné ako kvalita

Logá privátnych značiek Kauflandu

Naši zákazníci oceňujú kvalitu a vynikajúci pomer cena/výkon privátnych značiek Kauflandu. Preto náš manažment kvality robí všetko pre to, aby tieto očakávania splnil. Každý výrobok privátnej značky Kauflandu, bez ohľadu na to, kde sa vyrába alebo predáva, musí spĺňať naše vysoké štandardy kvality, chuti a bezpečnosti.

Kvalita výrobku

Naše štandardy

Priania a požiadavky našich zákazníkov sú našou najvyššou prioritou. Spolu so zákonnými požiadavkami tvoria základ pre vývoj a výrobu všetkých produktov privátnych značiek Kauflandu. Chuť a kvalitu produktu ovplyvňujú aj faktory, ako je receptúra, zloženie a suroviny, rovnako ako dodávatelia a výroba. Naším cieľom je zladiť ich tak, aby sme zaistili trvalo vysokú kvalitu produktov a neustále tak zlepšovali kvalitu produktov našich privátnych značiek. Transparentnosť je pre nás dôležitá. Preto na mnohých našich produktoch nájdete viac informácií, než ukladá zákon.


Požiadavky

Dva najdôležitejšie body

Naším cieľom sú vysoko kvalitné a bezpečné produkty privátnych značiek, ktoré spĺňajú očakávania našich zákazníkov. Dva body sú pre nás obzvlášť dôležité: Potreby našich zákazníkov a zákonné požiadavky.

Potreby zákazníkov

Potreby zákazníkov

Vysoké požiadavky na kvalitu sú základom pre to, aby sme mohli ponúkať vysoko kvalitné a bezpečné produkty kdekoľvek a kedykoľvek. Pri mnohých receptúrach našich privátnych značiek navyše berieme do úvahy národné chuťové preferencie.

Zákonné požiadavky

Zákonné požiadavky

Samozrejme, dodržiavame všetky zákony, nariadenia a smernice, ako je nariadenie o poskytovaní informácií o potravinách spotrebiteľom, nariadenia o BIO produktoch, smernica o nekalých obchodných praktikách alebo národné zákony a zvláštnosti, ktoré aj dôsledne implementujeme.


Produkty

Základ našej kvality

Faktory vplývajúce na kvalitu obilia

Základom našich produktov sú starostlivo vybrané suroviny. Keďže ide o prírodné produkty, ich vlastnosti podliehajú prirodzeným výkyvom (pozri obrázok). V závislosti od ročného obdobia, doby zberu alebo pôvodu sa môžu líšiť vzhľadom, veľkosťou alebo obsiahnutými látkami.

Udržateľné suroviny

Naším cieľom je, aby bol sortiment našich privátnych značiek ešte udržateľnejší. Napríklad suroviny ako kakao sa snažíme nakupovať iba v certifikovanej kvalite. Udržateľné suroviny, žiaľ, často nie sú dostupné v dostatočnom množstve, aby ich bolo možné jednotne využívať v celej Európe. Viac o udržateľnosti v Kauflande a našom udržateľne navrhnutom sortimente sa dozviete tu.

Fotografia rôznych korenín

Najlepšia chuť

V Kauflande spolupracuje manažment kvality a nákup na tom, aby chuť a vzhľad výrobkov našich privátnych značiek vždy zodpovedali prianiam našich zákazníkov a našim vlastným prísnym špecifikáciám kvality.

Kontrolovaná kvalita

Kontrolovaná kvalita

Naše produkty sú pravidelne kontrolované nezávislými skúšobnými ústavmi (kontroluje sa zloženie, označenie, škodlivé látky a mikrobiológia). Senzorické vlastnosti, ako je vôňa, vzhľad a chuť našich produktov, kontrolujeme aj prostredníctvom pravidelných degustácií.


Dodávatelia

Vybraní dodávatelia

Kaufland spolupracuje s vybranými dodávateľmi

Pri výrobe privátnych značiek sa spoliehame na starostlivo vybraných dodávateľov, ktorí sú odborníkmi na svoj produkt. Pri výbere venujeme zvláštnu pozornosť dodržiavaniu zavedených štandardov, ako je IFS (International Features Standard) a vykonávame pravidelné audity dodávateľov. Naši dodávatelia starostlivo vyberajú suroviny a výrobné metódy pre produkty našich privátnych  značiek. V závislosti od miesta výroby a výrobných zariadení môžu existovať rozdiely, napríklad pri pôvode surovín alebo použitých prísad, aby sme vám mohli ponúknuť trvalo vysokú kvalitu.

Príklad stratégie viacerých dodávateľov u niektorých produktov našich privátnych značiek

Krátke dodacie trasy

Pri výbere našich dodávateľov preferujeme čo možno najkratšie prepravné trasy. To sa stará o maximálnu čerstvosť, šetrí emisie a posilňuje lokálne firmy. Aby sme zaistili, že tovar bude vždy dostupný v našich viac ako 1.350 pobočkách v ôsmich krajinách, spoliehame sa tiež na stratégiu viacerých dodávateľov u niektorých produktov našich privátnych značiek. To znamená, že výrobok nevyrába iba jeden dodávateľ, ale rôzni dodávatelia, ktorí potom tento tovar dodávajú do určitých krajín. V prípade potreby samozrejme naše receptúry prispôsobujeme národným požiadavkám alebo právnym predpisom jednotlivých krajín.


Transparentnosť

Transparentnosť vytvára dôveru

Zakladáme si na transparentnosti. Napríklad tým, že vám naše označenie uľahčí nakupovanie. Okrem zákonom požadovaných informácií, ako sú zloženie a výživové údaje, sme na prednú stranu mnohých produktov umiestnili dôležité logá a pečate. Napríklad môžete na prvý pohľad vidieť, aký štandard udržateľnosti má produkt s kakaom alebo aké výživové hodnoty majú naše rôzne druhy K-Bio ryžových koláčikov. Tu môžete zistiť, ktoré pečate používame na produktoch našich privátnych značiek a čo znamenajú.