Podpora terénnych sociálnych služieb SČK

Produkty značky "Z lásky k tradícii"

Pomáhať je ľudské a veľmi dôležité. Ľudí, ktorí sa nachádzajú v núdzi, je na Slovensku veľa. Podporiť ich môžete aj vy prostredníctvom nášho dlhoročného projektu podpory Terénnych sociálnych služieb, ktorý realizujeme so Slovenským Červeným krížom.
Za každý výrobok radu Z lásky k tradícii, predaný od 15. júla do 18. augusta, prispejeme 5 centami na nákup vozidiel pre terénne sociálne služby Slovenského Červeného kríža.


Viac o terénnych sociálnych službách SČK

Terénne sociálne služby SČK poskytujú nielen prepravnú a opatrovateľskú službu, ale aj sociálne poradenstvo alebo rozvoz šatstva a potravinovej pomoci. Prepravná služba zahŕňa aj poskytnutie asistencie počas prepravy či pri návštevách lekára. Terénne sociálne služby sú dostupné ľuďom v núdzi, hendikepovaným, onkologickým pacientom, mamičkám s deťmi alebo tým, ktorí bývajú v nedostupnom teréne, na miestach s nepravidelnou medzimestskou dopravou alebo nemajú možnosť vyjsť z domu bez pomoci.

Od spustenia projektu v roku 2017 vďaka pomoci Kauflandu Slovenský Červený kríž rozšíril flotilu už o 18 nových špeciálne upravených terénnych vozidiel, ktoré pomáhajú v rámci 19 územných spolkov: Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava-mesto, Brezno, Horehronie, Humenné, Košice a okolie, Levice, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov, Rožňava, Senica, Snina, Topoľčany, Trebišov, Žiar nad Hronom a Žilina.

Ťažkých osudov je veľa. Svoje o tom vie aj klientka, ktorá napriek tomu, že je mysľou vitálna, má dlhoročný problém s chrbticou a kolennými kĺbmi, ako aj so srdiečkom. Ako sama vraví, keby nebolo terénnych sociálnych služieb SČK, nemohla by raz týždenne chodiť na pravidelné lekárske prehliadky či na rehabilitácie.

Dôležitosť terénnych sociálnych služieb SČK potvrdzuje svojimi slovami aj Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža:

Vďaka spolupráci so spoločnosťou Kaufland naberá naša práca úplne nový rozmer. Sme schopní pomáhať viac, častejšie a môžeme sa dostať aj na miesta, ktoré boli pre nás kedysi ťažko dostupné, a to si veľmi ceníme nielen my, ale aj ľudia, ktorým pomáhame. generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová Kesegová.

Za neoceniteľnú pomoc označujú terénne sociálne služby SČK aj v územnom spolku Humenné a približujú situáciu na východe Slovenska:

Veľa ľudí odchádza za prácou preč a zostávajú tu hlavne starší ľudia s rôznymi zdravotnými problémami, ktorí sú v mnohom odkázaní na našu pomoc. Ešte pred časom sme však bojovali s tým, že náš vozový park bol príliš starý a hydraulická plošina na zdvíhanie vozičkárov nefunkčná. Vďaka Kauflandu sme dostali nové, špeciálne upravené vozidlo, ktoré si veľmi pochvaľujeme my aj ľudia, ktorí by bez neho zostali úplne bezradní. Silvia Knapiková, SČK Humenné

Takýto travelblog ste ešte nevideli

Zásobili sme travelblogera Patrika Paulínyiho produktami z našej edície z Lásky k tradícii a pomohli mu tak s cestou na miesto, kde sa niektorí ľudia len tak ľahko nedostanú. Jedným z nich je aj pán Matej, s ktorým cestu absolvoval. Pozrite si video a zistite, prečo je dôležité, aby ste produkty z radu Z lásky k tradícii kupovali aj vy.

Rozhodujú činy

Toto by vás mohlo tiež zaujímať

Darovanie krvi
Darovanie krvi

Na dôležitosť darcovstva krvi upozorňujeme každý rok počas Divadelnej kvapky krvi, keď motivujeme nielen svojich zamestnancov, ale aj širokú verejnosť, aby prišli darovať krv do 8 divadiel po celom Slovensku.

Z lásky k tradícii
Z lásky k tradícii

Z lásky k tradícii – vlastná značka produktového radu slovenských výrobkov ponúka mliečne a mäsové produkty vyrobené podľa osvedčených receptúr výlučne zo slovenských surovín od domácich dodávateľov.

Jedlo je pomoc
Potravinová zbierka

Prostredníctvom potravinovej zbierky organizovanej v spolupráci so Slovenským červeným krížom uľahčujeme život rodinám po celom Slovensku.