Regionálny sortiment

Pre našich zákazníkov chceme zabezpečiť široký výber produktov a ponúkať čerstvosť a kvalitu pochádzajúcu priamo z ich regiónu – od výrobcov, ktorí sa opierajú o osvedčené receptúry a výrobné postupy. Na spoluprácu hľadáme miestnych výrobcov, ktorí dokážu obohatiť našu ponuku typickými výrobkami vo svojom domovskom regióne a sú schopní zabezpečiť dodávky výrobkov, ktoré spĺňajú všetky legislatívne požiadavky kladené na výrobu a distribúciu potravín.

Dodávajte do našich predajní

Váš sortiment v Kauflande

Regionálne výrobky, ktoré nájdete v našich predajniach, sú úspešné! S ich výrobcami dlhodobo spolupracujeme a máme záujem o ďalší rozvoj obchodných vzťahov. Niektorí z nich dokonca prerástli hranice regiónu. Stabilná spolupráca s Kauflandom im umožnila uskutočniť potrebné investície, vďaka ktorým zvýšili svoje výrobné kapacity a stali sa významnými výrobcami s celoslovenskou pôsobnosťou.

 

Máte záujem dodávať tovar do predajní Kaufland vo vašom regióne? Nadviažte s nami spoluprácu! Stačí vyplniť prihlasovací formulár a zaslať ho na e-mailovú adresu: regionalnysortiment@kaufland.sk


Síce malí, no o to viac výnimoční

Naši regionálni dodávatelia

Nápad, tradícia a kvalitné suroviny. Aj vďaka tomu sa menším regionálnym dodávateľom podarilo zaujať nielen svoje okolie, ale aj Kaufland. Nachádzajú u nás čoraz väčší úspech a stúpajúcu obľubu u zákazníkov.

FantastiCo: pečivo vytvorené rukami remeselníkov

Bratislavské rožky

Makový či orechový rožok je pre Bratislavu typickou pochúťkou, tak ako Sacherova torta pre Viedeň. Ich príbeh sa začal písať koncom 16. storočia, keď sa objavili prvé záznamy o predaji pečiva plneného makom alebo orechmi. Špecializovaná remeselná pekáreň FantastiCo sa rozhodla v tejto tradícii pokračovať a dodnes zachováva rokmi overenú receptúru aj pri výrobe svojich rožkov. „Cesto musí obsahovať najmenej 30% tuku alebo masla na množstvo múky. Náplň môže byť výlučne orechová alebo maková a obsahuje 40% hmotnosti výrobku. Podľa druhu náplne tvarujeme výrobok do tvaru podkovičky alebo písmena C. Povrch rožtekov musí byť lesklý a mramorovaný. A čo je najdôležitejšie, Bratislavský rožok vyrábame poctivo ručne a nepridávame do neho žiadne chemické prípravky,“ prezrádza zachované tajomstvo bratislavských rožkov Ján Šimunek zo spoločnosti FantastiCo. Aj vďaka nej príbeh, ktorý sa začal tak dávno, dnes môže pokračovať pri rannej káve či obednom dezerte každého z nás.

FROMAX: poctivé lupienky priamo od farmára

Farmárske lupienky

Chipsy sú už roky obľúbenou pochúťkou množstva ľudí. Ochutnali ste už chipsy vyrobené zo 100% kvalitných zemiakov a bez „éčok“? Presne také vám ponúka rodinná firma Fromax, v ktorej sa poľnohospodárstvu venuje už tretia generácia rodiny. V regáloch sa tak pre slovenských zákazníkov čoraz viac objavujú ich Farmárske lupienky, ktoré sa tešia stále väčšej obľube. „Je to už vyše 24 rokov, čo sme začali s poľnohospodárskou výrobou. Pestovali sme prevažne zemiaky, tekvicové jadierka, ale aj iné komodity. V roku 2014 sme sa rozhodli založiť firmu Fromax. Začali sme práve výrobou zemiakových lupienkov. Nazvali sme ich Farmárske lupienky kvôli tomu, že pochádzajú priamo od farmára. Zemiaky na ich výrobu si pestujeme sami, z odrôd na to určených,“ opisuje Ľubomíra Sarázová z firmy Fromax.

Venas Group: návrat k staro-novej plodine plnej zdravia

Repkový olej

Poznáte repku olejnú a vyskúšali ste niekedy aj olej z nej? Ide o veľmi zdravú plodinu, ktorú poznali už obyvatelia starovekého Egypta, malej Ázie alebo Číny. Slovensko má na jej pestovanie taktiež výborné podmienky. Na trhu sa tento olej objavuje len zriedka. Povedomie o tejto plodine však obnovuje firma Venas Group a zákazníkom prináša produkt vo forme oleja. „Olej zo semien repky olejnej a reďkvy siatej lisujeme pod prísnym dohľadom pri teplote maximálne 40 °C bez pridania chemikálií. Olej si tak v sebe zachováva veľmi vzácne omega 3 mastné kyseliny, ale aj iné, zdraviu prospešné látky. V našom, za studena lisovanom oleji, je až trojnásobne väčší obsah vitamínu E, než v iných, bežne používaných olejoch,“ vysvetľuje jeho pozitíva Iryna Lešová zo spoločnosti Venas Group.

Zdravo a chutne: kvalita vo forme jabĺk

Ovocná šťava

Čerstvé ovocné šťavy sú veľmi vyhľadávané. Čerstvé jablkové šťavy sú, okrem iných produktov, súčasťou produktového portfólia firmy Zdravo a chutne. Skrýva sa za ňou krásna rodinná tradícia a sad preberaný z generácie na generáciu. Výsledkom je tzv. Sobošťava z jabĺk, v ktorých nenájdete ani štipku chémie. Filozofiu ich pestovania a produkovania výrobkov nám vysvetlil Henrich Sobotovič zo Zdravo a chutne. „Na výrobu produktov využívame prirodzene rezistentné odrody jabĺk, ktoré nám dovoľujú minimalizovať chemickú ochranu nášho sadu, ktorý je registrovaný aj v ekologickom systéme. Keďže nepoužívame chémiu, podiel našich jabĺk s vadou krásy je síce vyšší, no podľa nášho názoru je lepšie spracovať neštandardné ovocie, ako používať chémiu. Jablká zbierame v konzumnej zrelosti, čo znamená, že nedozrievajú v skladoch ako býva zvykom. Rýchlou technológiou spracovania bez konzervačných látok, sladidiel, umelých prísad a farbív docielime, že šťava si zachováva vitamíny, vôňu, farbu a chuť ako pri čerstvých jablkách,“ vysvetľuje.

ADC Poprad: cestoviny, ktoré kričia kvalitou a farbami

Cestoviny

Cestoviny – produkt, ktorý poväčšine nechýba v ponuke žiadnej reštaurácie a v mnohých domácnostiach je súčasťou najobľúbenejších rodinných jedál. Nie sú cestoviny ako cestoviny. Od tejto myšlienky sa odrazili aj dve priateľky. Rozhodli sa priniesť na trh niečo nové a orientovať sa na kvalitu už známych výrobkov, no v menej tradičnom šate. Odvtedy ich cestoviny kričia farbami, no nie tými umelými. Akou cestou sa vybrali nám prezradila Anna Duranková, jedna zo zakladateliek firmy. „Peknú, no zároveň poctivú farbu našim výrobkom dodávajú jedine suroviny ako sušené vajcia a paradajky, kurkuma, špenát, bazalka, cvikla, chilli či kakao. Nenájdete v nich žiadne potravinárske farbivá, ani prídavné látky. Svoju podmienku vyrábať dobré a kvalitné výrobky sme dodržali,“ vysvetľuje.