Menej je viac. A špeciálne to platí pri obaloch.

V rámci plastovej stratégie REset Plastic sme si stanovili cieľ znížiť vlastnú spotrebu plastov v obalových materiáloch do roku 2025 aspoň o 20 % a zabezpečiť, aby obaly našich vlastných značiek boli zo 100 % z recyklovateľných materiálov. Do roku 2025 budeme pri výrobe obalov našich vlastných značiek používať v priemere 25 % recyklátu.


Označovanie

Na rýchlu identifikáciu udržateľnosti:

Logo Kaufland „Balené zodpovedne“ na PET fľaši so slnečnicovým olejom K-Classic

K znižovaniu množstva plastového odpadu je potrebné pristupovať komplexne. Od zamedzovania vzniku plastového odpadu cez dizajn výrobkov a obalov a recykláciu až po inováciu a osvetu. Logom „Balené zodpovedne“ označujeme naše optimalizované obaly, ako napríklad slnečnicový olej K-Classic v PET fľaši. Vďaka tomuto označeniu je hneď rozpoznateľné, že ide o jendo z našich opatrení na znižovanie množstva primárnych plastov vo výrobkoch.

Recyklácia v praxi.

Plasty sa snažíme postupne šetriť všade tam, kde plast nemusí byť nevyhnutnou súčasťou obalu z dôvodu ochrany výrobku pred vonkajšími vplyvmi alebo na zachovanie čerstvosti potravín. Rovnako dôležitá je pre nás aj recyklovateľnosť obalov. V tejto súvislosti si pravidelne vymieňame skúsenosti s odborníkmi a neustále vyvíjame inovatívne riešenia.

Pre zodpovedné balenie sú relevantné nasledovné kritériá:

  • Podiel recyklátu alebo recyklovenej zložky minimálne 30 %1
  • Recyklovateľnosť minimálne 80 %1
  • Úspora materiálu minimálne 10 %1 (voči predchádzajúcemu vlastnému obalu alebo relevantnému baleniu konkurencie)
  • Alternatívne materiály minimálne 30 % (napr. Silfium papier, chemické recyklovanie)

 


Rozhodujú činy

Toto by vás mohlo tiež zaujímať

Plasty
Zodpovedný prístup k plastom

Naším cieľom je do roku 2025 znížiť spotrebu plastov o 20% a všetky obaly produktov vlastných značiek mať 100 % recyklovateľné.

Mikro-
plasty
Mikroplasty

Od roku 2013 meníme zloženie kozmetických, pracích a čistiacich produktov našich vlastných značiek na receptúru bez mikroplastov. Tie sa kvôli svojej veľkosti dostávajú cez odpadovú vodu do prostredia a predstavujú tak veľkú záťaž pre životné prostredie i pre náš organizmus.

Ochrana klímy
Ochrana klímy

Nehovoríme len o ochrane podnebia, konáme a robíme všetko pre to, aby sme krok po kroku minimalizovali našu ekologickú stopu. Zistite viac o našich opatreniach a o tom, čo sme už dosiahli.