Darujeme

Finančná, materiálna alebo potravinová – poskytovanie nezištnej pomoci vo forme darov je neoddeliteľnou súčasťou našej CSR stratégie.

Darovanie zariadení

Darovanie zariadení

Vyradené alebo už viac nevyužívané zariadenia sa snažíme efektívne umiestniť tam, kde ešte nájdu svoje ďalšie uplatnenie a poslúžia vzdelávaniu, prípadne iným spôsobom uľahčia prácu – do škôl, nemocníc, nízkoprahových a komunitných centier. Takýmto spôsobom zároveň podporujeme princípy obehového hospodárstva.

Stolové počítače, ktoré používali naši kolegovia, sme darovali základným školám zapojeným do 3. ročníka projektu Čerstvé hlavičky. Putovalo k nim až 99 takýchto zariadení.
Ďalšie boli rozdistribuované medzi 11 nízkoprahových centier, ktoré poskytujú deťom a mladým ľuďom nielen voľnočasové a vzdelávacie aktivity, ale aj poradenstvo v témach, ktoré ich trápia. Nízkoprahové centrá navyše podporujeme aj prostredníctvom Nadačného fondu Kaufland pri Nadácii Centra pre filantropiu. Druhý domov a využitie našli naše stolové počítače a notebooky aj v Univerzitnej nemocnici v Martine. Viac ako desiatka notebookov bola venovaná občianskemu združeniu eduRoma na podporu prístupu k vzdelávaniu pre deti z marginalizovaných skupín.

Mobilné telefóny a tablety, v počte 93 mobilných a 7 tablet zariadení, sme poskytli Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Bratislave. Keďže išlo o mobilné zariadenia, ktoré majú z hľadiska funkčnosti to najlepšie už za sebou, žiaci ich budú využívať pri praktickej výučbe v oblasti elektrotechniky.

Stavebnú fakultu STU v Bratislave sme potešili veľkoformátovou tlačiarňou, ktorá poslúži študentom pri tlači ich výkresov a prác.

Darovanie Nonfood a Petfood z predajní

Stáva sa, že naše predajne disponujú nepotravinovým tovarom, ako napríklad kozmetika, drogéria, oblečenie, ale aj tovarom do záhrady či domácnosti, ktorému chýba obal, prípadne je obal stlačený alebo jemne poškodený a dané výrobky sa stávajú nepredajnými. Kvalitatívne sú však v poriadku. Preto majú naše predajne možnosť takéto výrobky darovať. Spolupracujú pri tom s lokálnymi charitatívnymi organizáciami, centrami pre deti a rodiny či krízovými centrami, ktorým aj takáto materiálna pomoc uľahčí fungovanie. Princíp uprednostnenia darovania pred vyhadzovaním uplatňujeme aj v prípade produktov pre domáce zvieratá, tzv. petfood. Tie putujú predovšetkým do útulkov po celom Slovensku.

Krízová pomoc

Za posledné roky sa udialo mnoho neočakávaných udalostí, ktoré si vyžadovali okamžitú a adresnú pomoc. Často ide o situácie, na ktoré nie je bezprostredne pripravený štát, firmy a ani občania a ktorých negatívne dopady pociťuje každý z nás. Vďaka efektívnemu manažmentu dokážeme promptne reagovať aj na krízové situácie, v ktorých poskytujeme finančnú, materiálnu alebo potravinovú pomoc.

Dary nemocniciam počas pandémie Covid-19

Pomoc zdravotníkom počas pandémie Covid-19

Od decembra 2020 sme vždy v najkritickejších obdobiach pandémie posielali zdravotníkom v prvej línii starostlivosti o pacientov s ochorením COVID-19, pracujúcim v tom čase v najvyťaženejších nemocniciach, produkty na občerstvenie a posilnenie. Nemocnice boli vyberané na základe podkladov Inštitútu zdravotných analýz. Dohromady išlo o viac ako 65 ton potravín v hodnote presahujúcej 46 000 eur.

Okrem toho sme na začiatku roka 2021 venovali v tom čase 4 najvyťaženejším nemocniciam  4 000 ks respirátorov FFP2. Pokračovali sme aj v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska, ktorej sme na žiadosť pani prezidentky venovali 35 ton potravín, pre ľudí v núdzi po celom Slovensku. K tejto iniciatíve sa spolu s nami pripojili aj ďalšie obchodné a potravinové reťazce a spolu sme tak poskytli až 170 ton potravín a hygienických pomôcok.

Dary v súvislosti s konfliktom na Ukrajine

Promptne sme zareagovali aj na konflikt na Ukrajine. Nášmu dlhoročnému partnerovi, Slovenskému Červenému krížu, ktorý okrem iného pomáha ľuďom hľadajúcim dočasné útočisko na Slovensku a poskytuje im nevyhnutnú humanitárnu pomoc, sme darovali finančné prostriedky vo výške 650 000 eur.

Skupina Schwarz, do ktorej patríme, poskytla rôznym humanitárnym organizáciám, v rámci krajín v ktorých pôsobí, financie a tovar v celkovej hodnote 10 miliónov eur. Poskytnutím trvanlivých potravín, textílií, hygienických výrobkov a ďalších naliehavo potrebných produktov prispievame aj my k zabezpečeniu potrieb utečencov v pohraničných oblastiach Ukrajiny.  

Okrem finančného daru sme prostredníctvom Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO), ktorej sme členom, prispeli aj materiálnou pomocou. Tá bola adresovaná ľuďom na hraničných priechodoch. Išlo najmä o základné a trvanlivé potraviny, základné hygienické pomôcky, ale tiež detskú výživu či detské plienky.

Darujeme defibrilátory

Defibrilátor

Našu pomoc smerujeme tam kde je to potrebné. Na Slovensku tvoria choroby obehovej sústavy (srdcovo-cievne ochorenia) takmer polovicu príčin všetkých úmrtí. Ku viac ako 8 000 zastaveniam krvného obehu za rok je vysielaná záchranná zdravotná služba. A keďže každý zachránený život sa počíta,  spojili sme sa s OZ Záchrana a Slovenskou komorou zdravotníkov a záchranárov, spolu s ktorými sme začiatkom roka 2022 darovali 10 defibrilátorov slovenským obciam. Tie boli vybraté ako kritické z pohľadu neskorého príjazdu záchrannej služby na základe údajov od Operačného strediska  ZZS SR. Defibrilátory, tzv. AED prístroje, sú verejne prístupné a slúžia na okamžitý zásah pri zástave srdca.

Podpora komunít

Pri príležitosti otvorenia prvej predajne v meste darujeme 1€ z každého nákupu nad 20€ počas prvých troch dní od otvorenia organizácii v danom meste.

Rozhodujú činy

Toto by vás mohlo tiež zaujímať

Čerstvé hlavičky
Čerstvé hlavičky

Projekt Čerstvé hlavičky má za cieľ zvýšiť konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny u detí a poskytnúť im pravidelnú dávku zdravej stravy priamo v ich škole.

Nutri-
score
Nutriscore

Za účelom uľahčenia výberu potravín pre zdravú a vyváženú stravu, uvádzame na našich vybraných výrobkoch dobrovoľné označenie výživovej hodnoty Nutri-Score. V blízkej budúcnosti budú v Kauflande logom Nutri-Score označené výrobky našich privátnych značiek K-Bio a K-take it Veggie.

Veggie
Veggie

Pod našou privátnou značkou „K-take it veggie“ ponúkame veľký výber lahodných vegánskych a vegetariánskych výrobkov. Sú označené pečaťou V-label, v mnohých prípadoch aj v Bio kvalite. Prídete im na chuť aj vy?

Stop plytvaniu
Nevzhľadná zelenina stále vhodná na konzumovanie

Hoci potraviny tvoria jednu z najväčších položiek našich rodinných rozpočtov, v Európskej Únii skončí v koši cca 88 miliónov ton potravín ročne. Rovnako alarmujúca je skutočnosť, že väčšina vyhodených potravín by sa dala ešte skonzumovať.

 

Regio-
nálne
Regionálny sortiment

Projekt podpory lokálnych producentov umožňuje obohatiť našu ponuku typickými výrobkami jednotlivých regiónov. Ide o dodávateľov, ktorí sú z dôvodu menších výrobných kapacít schopní dodávať svoje produkty len na zopár predajní v ich okolí.

Bio
Bio

V našom sortimente nájdete biovýrobky vo všetkých produktových a cenových kategóriách. Výrobky z ekologickej produkcie sa týmto snažíme sprístupniť každému zákazníkovi.

Pečate
Zakazník s telefónom v ruke

BIO, FSC® a iné: Čo presne znamenajú logá, pečate či certifikáty, ktoré sa nachádzajú na obaloch mnohých výrobkov? Pomôžeme vám zorientovať sa.

Menej
Redukcia soli, cukru a tuku

Redukcia soli, cukru a tuku

Zdravá strava je pre mnohých ľudí čoraz dôležitejšia. Samozrejme, to plne podporujeme. Od roku 2015 znižujeme soľ, cukor a tuky v produktoch našich privátnych značiek. Zdravšie jedlo plné chuti – to je náš cieľ.

Bez GMO
Bez GMO

Naša priorita: transparentnosť. Preto neustále rozširujeme sortiment živočíšnych produktov vlastnej značky s pečaťou „GMO-free“. Takto vždy viete, čo máte naservírované na tanieri.