Znižujeme soľ, cukor a tuk vo výrobkoch vlastných značiek

Pretože menej je pre zdravú výživu viac, dali sme si za cieľ do konca roku 2021 znížiť množstvo cukru, tuku a soli vo výrobkoch vlastných značiek. Spolu s našimi dodávateľmi neustále pracujeme na tom, aby sme vám krok za krokom ponúkli zdravšie alternatívy.

Náš cieľ

Zníženie cukru, soli a tuku vo výrobkoch vlastných značiek

Vaše zdravie je aj našou prioritou. Preto nesieme plnú zodpovednosť za potraviny, ktoré nakúpite v našich predajniach. V rámci našej stratégie „Menej“ sme si dali za cieľ znížiť do konca roku 2021 množstvo cukru, soli a tuku vo výrobkoch vlastných značiek.

Vychádzame pritom z nasledovných predpokladov:

  • čistá redukcia
  • konštantne dobrá chuť
  • žiadne prídavné látky

Chceme takto dokázať, že „menej je u nás viac“ – menej cukru, soli a tuku vo výrobkoch našich vlastných značiek znamená ešte viac chuti a pozitívny vplyv na výživu.

Rozhodujú činy

Toto by vás mohlo tiež zaujímať

Stop plytvaniu
Nevzhľadná zelenina stále vhodná na konzumovanie

Hoci potraviny tvoria jednu z najväčších položiek našich rodinných rozpočtov, v Európskej Únii skončí v koši cca 88 miliónov ton potravín ročne. Rovnako alarmujúca je skutočnosť, že väčšina vyhodených potravín by sa dala ešte skonzumovať.

 

Regio-
nálne
Regionálny sortiment

Projekt podpory lokálnych producentov umožňuje obohatiť našu ponuku typickými výrobkami jednotlivých regiónov. Ide o dodávateľov, ktorí sú z dôvodu menších výrobných kapacít schopní dodávať svoje produkty len na zopár predajní v ich okolí.

Veggie
Veggie

Pod našou privátnou značkou „K-take it veggie“ ponúkame veľký výber lahodných vegánskych a vegetariánskych výrobkov. Sú označené pečaťou V-label, v mnohých prípadoch aj v Bio kvalite. Prídete im na chuť aj vy?