Krúžky varenia pre základné školy

V rámci našej iniciatívy Kaufland za zdravú výživu, sme sa rozhodli spustiť projekt na podporu zvýšenia záujmu detí o tému jedla prostredníctvom zavedenia krúžkov varenia pre žiakov základných škôl ako voľnočasovú aktivitu.

25 vyžrebovaných základných škôl, ktoré sa do projektu prihlásia získajú:

  • Odborné zaškolenie pedagóga
  • Metodiku vedenia krúžku
  • Receptár
  • Finančný príspevok na nákup drobných kuchynských pomôcok
  • Finančný príspevok na nákup potravín

Krúžky budú na výherných školách prebiehať po celý školský rok 2024/2025.
Na realizácii tohto projektu sa spolu s nami podieľa aj  s o.z. Skutočne zdravá škola a náš Nadačný fond Kaufland pri Nadácii Centra pre filantropiu.

Zoznam víťazných škôl

Zoznam víťazných škôl je dostupný na stiahnutie vo formáte pdf tu:

Ako prebiehalo prihlásenie?

Prihlásenie prebiehalo v termíne od 08.04.-30.04.2024 prostredníctvom vyplneného prihlasovacieho formulára, ktoré bolo možné zaslať buď poštou v obálke s označením „Krúžky varenia“ na adresu Kaufland Slovenská republika v.o.s. Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava alebo elektronicky na csr@kaufland.sk . V prípade zasielania emailom, bolo potrebné uviesť do predmetu emailu: Prihláška Krúžky varenia. Podmienkou zapojenia sa je funkčná kuchynka, ktorá sa nachádza v priestoroch školy, ako aj personálne zabezpečenie pedagóga, ktorý bude krúžok viesť. Všetky podrobné informácie nájdete v podmienkach projektu.

Rozhodujú činy

Toto by vás mohlo tiež zaujímať

Zdravá výživa
Logo Kaufland za zdravú výživu

Zdravá výživa je v živote človeka kľúčová a tvorí neoddeliteľnú súčasť zdravého životného štýlu. Na kvalitu nášho života vo významnej miere vplýva práve pestrá a vyvážená strava, rovnako však aj dostatok pohybovej aktivity, predovšetkým na čerstvom vzduchu a v nezanedbateľnej miere aj celkové pozitívne nastavenie mysle a postoj k životu.

Nutri-
score
Nutriscore

Za účelom uľahčenia výberu potravín pre zdravú a vyváženú stravu, uvádzame na našich vybraných výrobkoch dobrovoľné označenie výživovej hodnoty Nutri-Score. V blízkej budúcnosti budú v Kauflande logom Nutri-Score označené výrobky našich privátnych značiek K-Bio a K-take it Veggie.

Veggie
Veggie

Pod našou privátnou značkou „K-take it veggie“ ponúkame veľký výber lahodných vegánskych a vegetariánskych výrobkov. Sú označené pečaťou V-label, v mnohých prípadoch aj v Bio kvalite. Prídete im na chuť aj vy?

Stop plytvaniu
Nevzhľadná zelenina stále vhodná na konzumovanie

Hoci potraviny tvoria jednu z najväčších položiek našich rodinných rozpočtov, v Európskej Únii skončí v koši cca 88 miliónov ton potravín ročne. Rovnako alarmujúca je skutočnosť, že väčšina vyhodených potravín by sa dala ešte skonzumovať.

 

Regio-
nálne
Regionálny sortiment

Projekt podpory lokálnych producentov umožňuje obohatiť našu ponuku typickými výrobkami jednotlivých regiónov. Ide o dodávateľov, ktorí sú z dôvodu menších výrobných kapacít schopní dodávať svoje produkty len na zopár predajní v ich okolí.

Bio
Bio

V našom sortimente nájdete biovýrobky vo všetkých produktových a cenových kategóriách. Výrobky z ekologickej produkcie sa týmto snažíme sprístupniť každému zákazníkovi.

Pečate
Zakazník s telefónom v ruke

BIO, FSC® a iné: Čo presne znamenajú logá, pečate či certifikáty, ktoré sa nachádzajú na obaloch mnohých výrobkov? Pomôžeme vám zorientovať sa.

Menej
Redukcia soli, cukru a tuku

Redukcia soli, cukru a tuku

Zdravá strava je pre mnohých ľudí čoraz dôležitejšia. Samozrejme, to plne podporujeme. Od roku 2015 znižujeme soľ, cukor a tuky v produktoch našich privátnych značiek. Zdravšie jedlo plné chuti – to je náš cieľ.

Bez GMO
Bez GMO

Naša priorita: transparentnosť. Preto neustále rozširujeme sortiment živočíšnych produktov vlastnej značky s pečaťou „GMO-free“. Takto vždy viete, čo máte naservírované na tanieri.