Dúbravka má vďaka Kauflandu svoj K Park na skok, otvorenia sa zúčastnil aj Separ

Bratislava, 13.05.2024

Počas druhej májovej soboty bolo v bratislavskej Dúbravke mimoriadne rušno. Známy reťazec tu otváral svoj pätnásty K Park na Slovensku, a urobil to vo veľkom štýle. Nechýbala tanečná a športová show, profesionálni tréneri predviedli skvelé kúsky. Záver dňa potešil najmä tínedžerov, Separa si užili poriadne zblízka.

Dúbravka má vďaka Kauflandu svoj K Park na skok, otvorenia sa zúčastnil aj Separ.
Kaufland v bratislavskej Dúbravke otváral svoj pätnásty K Park na Slovensku.

Súťažilo sa o jeho merch, známy raper venoval aj desiatky autogramov. Neskôr sa chopil mikrofónu a odpálil parádny koncert. Po celý deň mu hudobne skvelo sekundoval DJ Smart. No aj ďalší vystupujúci mali u divákov úspech. Svoju dokonalú šou v Dúbravke predviedla známa Škola Brejku, o zábavu sa postarali tanečníci Capoeiry či švihadloví šikovníci. Viacnásobný majster Slovenska, Európy a sveta vo fitness, Michal Barbier, podrobil vybavenie K Parku náročnej skúške. Svoje tajné triky odhalili tiež profesionálni skateboardisti a kolobežkári.

Okrem vydareného koncertu mal Separ v sobotu 11. mája ešte jednu dôležitú úlohu, spoločne so zástupcami spoločnosti Kaufland a mestskej časti Bratislava-Dúbravka slávnostne prestrihol červenú pásku. Pomohol tak otvoriť nový moderný športovo-oddychový areál s lezeckou stenou, streetbalovým ihriskom, pingpongovým stolom, oddychovou či workoutovou zónou pod holým nebom, ale aj špeciálnymi plochami, na ktorých sa dá jazdiť na skateboarde a kolobežke. Na prvý pohľad vidno, že toto miesto bude baviť hlavne tínedžerov. Tí si za posledné roky trávia veľa času za počítačmi alebo na telefónoch, vďaka K Parku sa môžu s partiou stretnúť aj naživo. Na super mieste, kde sa vedia venovať športom, na ktoré klasické ihriská nemajú priestor ani výbavu. To všetko si Dúbravčania budú užívať aj vďaka Kauflandu.

"Je pre nás dôležité, aby deti a tínedžeri mali okrem pestrej a vyváženej stravy možnosť hýbať sa. Najmä tí dospievajúci už z klasických ihrísk vyrástli, preto im K Parky umožňujú stretávať sa vonku s kamarátmi a zašportovať si,“ vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovensko v.o.s. Obľúbený predajca potravín aj týmto spôsobom motivuje svojich zákazníkov, aby svoj voľný čas trávili pohybom na čerstvom vzduchu, a to v každom veku.

O tom, že svoje moderné ihrisko známy reťazec postaví práve tu, rozhodla verejná súťaž, obyvatelia bratislavskej Dúbravky počas jej trvania odoslali tisíce hlasov. ,"Som veľmi rád a ďakujem obyvateľom mestskej časti, že sa nám podarilo uspieť v hlasovaní a získať pre Dúbravku krásny multifunkčný priestor. Vďaka patrí aj spoločnosti Kaufland, že takýto projekt pre obyvateľov Slovenska priniesla,“ hovorí RNDr. Martin Zaťovič, starosta Dúbravky a dodáva: "Verím, že K Park prispeje k tráveniu príjemných spoločných chvíľ všetkých generácií, tvorbe nových priateľstiev a ďalšiemu upevňovaniu komunity obyvateľov.“

Už čoskoro sa spustí ďalšie kolo súťaže o multifunkčné K Parky, a opäť pôjde o veľa. Do štvrtého ročníka úspešného projektu spoločnosti Kaufland sa prihlásilo až 25 slovenských miest, výhercov však môže byť iba 7. O výsledku rozhodne verejné hlasovanie, ktoré začína od 30. mája a potrvá do 3. 7. 2024. Viac informácií nájdete na www.kauflandpark.sk.