Úspešný štart v strednej Európe: Kaufland.sk a Kaufland.cz na ceste k rastu

Bratislava, 23.10.2023

Začiatkom tohto roka bolo Kaufland online trhovisko po prvýkrát spustené mimo Nemecka –⁠ na Slovensku a v Česku. Bilancia po prvom polroku je pozitívna: už po niekoľkých mesiacoch sa online trhoviská Kaufland.sk a Kaufland.cz stali jednými z najväčších online trhovísk v príslušných krajinách. Na Slovensku sa trhovisko Kaufland.sk dokonca vyšplhalo na prvé miesto v rebríčku webových stránok online trhovísk. Na Kaufland.cz v Česku ponúka svoje produkty už viac ako 4 000 predajcov. V budúcnosti by trhoviská v oboch krajinách mali dosiahnuť podobnú veľkosť sortimentu ako v Nemecku.

Začiatkom tohto roka bolo Kaufland online trhovisko po prvýkrát spustené mimo Nemecka –⁠ na Slovensku a v Česku.
 Začiatkom tohto roka bolo Kaufland online trhovisko po prvýkrát spustené mimo Nemecka –⁠ na Slovensku a v Česku. 

Od spustenia Kaufland trhoviska na Slovensku vo februári sa počet predávaných výrobkov desaťnásobne zvýšil. V súčasnosti ponúka približne 3 800 predajcov viac ako 5,7 milióna produktov vo vyše 6 400 kategóriách. Podľa dátovej platformy Similarweb slovenské trhovisko už teraz eviduje najviac návštevníkov zo všetkých dostupných trhovísk a odsúva dlhoročných hráčov na trhu na nižšie priečky. V Česku sa Kaufland trhovisko spustilo v apríli.  Aktuálne  ponúka na Kaufland.cz približne 4 000 predajcov viac ako päť miliónov produktov, pričom asi  štvrtina predajcov pochádza z Česka. Mesačne zaznamenáva české trhovisko 5,5 milióna návštevníkov.

Podľa prieskumov* pozná Kaufland online trhoviská už 77 percent slovenských a 72 percent českých zákazníkov. Najpredávanejšími produktmi boli v posledných mesiacoch bazény a paddleboardy, ale veľký záujem je aj o tovar z iných kategórií ako elektronika, hobby, kuchyňa a domácnosť či nábytok.

Snaha o podobnú veľkosť sortimentu ako v Nemecku

"So spustením a prijatím našich nových online trhovísk na Slovensku a v Česku sme veľmi spokojní,“ hovorí Gerald Schönbucher, člen predstavenstva spoločnosti Kaufland e-commerce GmbH. "Máme ambiciózne ciele a chceli by sme dosiahnuť, aby sa trhoviská na Slovensku a v Česku rozrástli na rovnaký objem sortimentu, aký už môžeme ponúkať v Nemecku.“

S približne 45 miliónmi produktov Kaufland už od roku 2021 úspešne prevádzkuje jedno z najväčších online trhovísk v Nemecku. Tovar na ňom  ponúka viac ako 11 000 predajcov, ktorí využívajú trhovisko ako predajný kanál. Kaufland zabezpečuje predaj a spracovanie platieb a poskytuje  zákaznícky servis pre všetky otázky týkajúce sa online trhoviska. Kaufland trhoviská sú riadené prostredníctvom Kaufland Global Marketplace a jeho  technického a servisného "All-in-one“ riešenia, ktoré umožňuje predajcom prístup na všetky Kaufland trhoviská len vďaka jednej registrácii. Kaufland pomáha obchodníkom s online predajom v ich vlastnej krajine a zároveň im dáva k dispozícii možnosti expanzie či rôzne nástroje, ako napríklad bezplatné preklady údajov o produktoch.

Nové riešenie fulfillmentu sa pomaly rozbieha

 V budúcnosti bude dôležitú úlohu zohrávať aj služba Fulfillment by Kaufland. Kaufland online trhovisko už dnes pripravuje, balí a odosiela objednávky vybraných predajcov priamo zákazníkovi. Táto služba bude čoskoro dostupná pre všetkých miestnych aj zahraničných predajcov.

 

*Na základe sledovania zákazníkov Kundenradar Kaufland 2023.