Rozhodujú činy

Nie je umením o dobrých skutkoch rozprávať, dôležité je ich robiť. Či je to pomoc ľudom v núdzi, zodpovedná tvorba sortimentu, motivovanie zamestnancov v dobrovoľníckych aktivitách alebo ochrana životného prostredia, v Kauflande vieme, že rozhodujú činy a preto sa správame zodpovedne v každej oblasti, v ktorej pôsobíme.

Jednorazovosť plastov sa u nás nenosí

Čísla, ktoré zavážia!

 • 13,8 tony nového plastového odpadu ušetríme vďaka produktom, ktoré sú Balené zodpovedne, teda v recyklovaných alebo recyklovateľných obaloch. Nájdete ich označené logom "Balené zodpovedne".
 • 15 ton zbytočného plastového odpadu nevytvoríme vďaka tomu, že od marca 2019 predávame šalátové uhorky bez fólie.
 • 260 ton mikroténových vreciek by bolo možné ušetriť, ak by všetci zákazníci zvolili radšej nové EKO sieťky z biobavlny na ovocie a zeleninu
 • Minimálne 48,7 tony jednorazových plastových produktov sa nedostane na pulty, keďže sme vyradili z predaja plastové poháre, príbory a slamky. Predávame už výlučne ich ekologickejšie verzie.
 • O 9 miliónov kusov jednorazových igelitových tašiek odľahčíme životné prostredie ich úplným vyradením z predaja.
 • 12 použitých PET fliaš použijeme na výrobu každého jedného nového športového trička z našej novej línie Green Fitline. Je to naša prvá športová kolekcia, ktorá je "zelená"!

Rozhoduje ekológia

Staviame ekologické prevádzky a ekologické riešenia uprednostňujeme v každej oblasti.

 • Teplo vyrábame z chladu
  Už od roku 2013 staviame predajne, ktoré sa zaobídu bez klasického vykurovacieho kotla ci ústredného kúrenia. Kúrime pomocou rekuperácie, čiže takmer výlučne odpadovým teplom z chladiacich zariadení.
  Na vykurovaní ušetríme vyše 8,1 milióna kWh ročne.
  Zároveň ročne ušetríme 1 639 t CO2, čo je toľko, koľko vyprodukuje 315 rodinných domov pre štvorčlennú rodinu.
 • Recyklujeme dokonca aj olej
  V každej predajni Kaufland nájdete nádoby na triedenie odpadu. Recyklovať u nás môžete papier, plastové fólie, batérie, žiarovky, či elektroodpad. Pri vybraných predajniach nájdete aj zberné nádoby na použitý kuchynský olej.
 • Svietime a pritom šetríme
  Všetky naše novootvorené a zmodernizované predajne sú vybavené výlučne LED osvetlením, ktoré postupne pridávame aj na parkovacie plochy a vedľajšie priestory. Neustále znižujeme produkciu emisií CO2 a spotrebu energie. Ochrana životného prostredia je pre nás prioritou.

Rozhoduje regionálnosť

Podporujeme domácich dodávateľov a farmárov a plody ich práce prinášame na naše pulty.

 • Mäso slovenským rodokmeňom
  Už viac ako rok pre vás vyberáme mäso, ktoré pochádza zo zvierat narodených, chovaných, porazených a spracovaných výlučne na území Slovenska. V našej ponuke nájdete 100 % slovenské hovädzie i bravčové mäso.
 • Domáce ovocie a zelenina
  Na našich pultoch nájdete to najlepšie zo slovenských polí, sadov a skleníkov. Za rok predáme desiatky ton ovocia a zeleniny od približne 200 slovenských farmárov.
 • Tradičné produkty
  Výrobky Z lásky k tradícii ponúka originálne produkty vyrobené podľa tradičných receptúr výlučne z domácich surovín dodávateľmi zo Slovenska. Pochutnajte si na mliečnych a kyslomliečnych výrobkoch vyrábaných tradičnými a dlhodobo nemennými receptúrami, ale aj na nefalšovaných údeninových výrobkoch pripravených klasickými postupmi.
 • Regionálne špeciality
  Podpora slovenských dodávateľov je u nás na prvom mieste. Týka sa to aj 71 lokálnych výrobcov, ktorí dodávajú svoje produkty do našich predajní vo svojom regióne.