V siedmich mestách vďaka Kauflandu vyrastie moderný K Park

Bratislava, 17. 02. 2022

Nový projekt spoločnosti Kaufland zaznamenal mimoriadny úspech. Do prvého ročníka sa zapojilo   36 miest a mestských častí z celého Slovenska, ktoré sa uchádzali o atraktívny športovo-oddychový areál. Ľudia rozhodli, ktorých sedem miest získa od reťazca K Park. V hlasovaní verejnosti odovzdali celkovo  980 037 hlasov.

V prvej sedmičke sa umiestnili Košice Poľov, Dolný Kubín, Rimavská Sobota, Rožňava, Bratislava Devínska Nová Ves, Sabinov a Košice Sídlisko Ťahanovce. Tieto mestá a mestské časti získali najviäčší počet prepočítaných hlasov. Za ich zaslúženým víťazstvom je nielen  aktivita mestských zastupiteľstiev, ale aj mnohých  skupín obyvateľov, ktoré sa na podporu hlasovania aktivizovali na sociálnych sieťach.  

V priebehu tohto roka v spomínaných mestách Kauflad vybuduje nový areál, v ktorom si najmä mladí ľudia budú môcť zašportovať. Ponúkne im na to mnoho príležitostí: môžu si užiť jazdu na obľúbenom skateboarde i kolobežke, zahrať streetball či ping pong, zacvičiť si na workoutovej konštrukcii, alebo vyskúšať lezeckú stenu. Nebudú chýbať ani lavičky a trávnatá plocha na piknik.

Hlavným cieľom prvého ročníka projektu K Park je dostať mladšie vekové ročníky od počítačov, tabletov či mobilov a motivovať ich, aby si s partiou kamarátov užili pohyb na čerstvom vzduchu.

"Odborníci čoraz častejšie upozorňujú na skutočnosť, že tínedžeri sú príliš pohltení virtuálnym svetom, technickými vychytávkami a zabúdajú na pohyb. Aj preto vznikol nápad na K Park, ktorý v mestách vytvorí moderné a príťažlivé miesto na športovanie. Veľký záujem ľudí, ktorí sa zapojili do hlasovania, nás príjemne prekvapil a zároveň uistil v tom, že aj naše K Parky by sa mohli stať miestom, kde mládež znovu objaví radosť z aktívneho pohybu, osobných stretnutí a spoločnej zábavy. Zároveň ďakujeme všetkým zúčastneným a výhercom gratulujeme,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Nové športovo-oddychové areály by mali v mestách vyrásť od mája do augusta. Viac informácií nájdete na www.kauflandpark.sk

Kaufland Slovenská republika v.o.s.
Tlačové informácie a hovorca
Trnavská cesta 41/A
831 04 Bratislava