Materiály na oblečenie pre deti by mali spĺňať tie najvyššie požiadavky. Poznáte biobavlnu?

Bratislava, 26. 09. 2018

Kaufland nedávno na slovenský trh uviedol svoje dve nové privátne značky Kuniboo a Hip&Hopps, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie kritéria pre detské oblečenie. Vďaka svojmu modernému dizajnu, špičkovej kvalite a prepracovaniu, ako aj výhodnej cene, sú výrobky dostupné naozaj pre každého. Obidve značky oblečenia Kaufland oficiálne predstavil na módnej prehliadke, kde sa v úlohe modelov a modeliek ocitli priamo deti zamestnancov.

Počas netradičnej módnej prehliadky, kde sa v úlohe predvádzajúcich predstavilo spolu až 28 detí, Kaufland predstavil obidve značky pre malých aj väčších najmä ako originálnu nositeľnú módu, vhodnú nielen na mólo, ale vďaka svojej pohodlnosti aj na každodenné bežné aktivity. "Sme radi, že vieme rodičom ponúknuť pre ich ratolesti hravé, moderné a kvalitné oblečenie, ktoré je navyše šetrné nielen k ich pokožke, ale aj k prírode,“ uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Produkty nájdu zákazníci zabalené tak, aby si aj sami mohli skontrolovať kvalitu ponúkaného tovaru a použitých materiálov. Kaufland ako zodpovedná firma venuje zároveň veľkú pozornosť aj baleniu nových privátnych značiek. Používané papierové a kartónové obaly majú certifikát Forest Stewardship Council (FSC), ktorý deklaruje zodpovedné zaobchádzanie so svetovými zásobami dreva, od používania plastov Kaufland v rámci svojej dlhodobejšej stratégie upúšťa. Navyše, výroba oblečenia je po celý čas pod drobnohľadom nielen manažérov kvality, ale aj nezávislých kontrolných inštitúcií.

Hlavnými hrdinami módnej prehliadky boli deti zamestnancov. "Myšlienka interného kastingu, aby si sme našli vhodné deti na predvádzanie našich značiek, prišla veľmi spontánne. Keďže sme oblečenie z biobavlny chceli predstaviť nielen novinárom, ale aj našim zamestnancom, spojili sme príjemné s užitočným. Ukázali sme spoločne, že Kuniboo či Hip & Hopps nie je len móda určená na mólo, ale najmä pohodlná, originálna nositeľná móda pre skutočné deti a malé hviezdy, ktoré „rastú“ práve u nás v Kauflande,“ vysvetľuje Lucia Langová.

Krstnou mamou oboch značiek sa stala Barbara Jagušák. "Ako mama sa veľmi dôkladne zaujímam nielen o dizajn detského oblečenia, ale najmä o jeho materiál a pôvod, pretože chcem, aby moja dcérka nosila kvalitný odev. Preto ma veľmi potešilo, že sme spolu na dnešnej prehliadke ukázali, že oblečenie vyrobené z bio-bavlny spĺňa náročné požiadavky každého rodiča. Je nielen veľmi kvalitné, ale zároveň má pekný dizajn a je aj dostupné za naozaj výhodné ceny pre všetkých,“ hovorí B. Jagušák.

Maskotom značky Kuniboo - pre tých najmenších, je malý medvedík čistotný, ktorý so svojimi kamarátmi ako sova alebo bobor, dodáva celej kolekcii hravosť. "Pri príležitosti oficiálneho uvedenia značky sme sa rozhodli finančne podporiť chov medvedíkov čistotných v bratislavskej Zoo a zároveň sme jedného z nich pokrstili menom Kuniboo,“ dodáva L. Langová.

Viac informácií o značke nájdete na stránke: www.kaufland.sk.

Kaufland Slovenská republika v.o.s.
Tlačové informácie a hovorca
Trnavská cesta 41/A
831 04 Bratislava