Kaufland daroval Nemocnici v Považskej Bystrici 4269 €

Považská Bystrica, 13.12.2018

Pri príležitosti otvorenia svojej prvej predajne v Považskej Bystrici sa spoločnosť Kaufland rozhodla podporiť pracovisko ambulantnej chemoterapie tunajšej Nemocnice s poliklinikou (NsP). Vo štvrtok 13. decembra 2018 priamo v priestoroch nemocnice slávnostne odovzdala hovorkyňa spoločnosti Kaufland Lucia Langová symbolický šek na sumu 4269 € vedúcemu lekárovi tohto pracoviska MUDr. Andrejovi Rosíkovi.

Z každého nákupu v minimálnej hodnote 20 eur totiž Kaufland prispel sumou 1 euro na činnosť pracoviska ambulantnej chemoterapie. Otvorenie novej predajne tak prináša takmer 65-tisíc obyvateľom okresu Považská Bystrica nielen pestrý výber potravín a možnosť nákupu za výhodné ceny, ale aj lepšiu zdravotnú starostlivosť.

"Veríme, že nová predajňa splní očakávania našich zákazníkov a budú sa k nám opakovane a radi vracať. Zároveň sme veľmi radi, že ako dobrý partner komunity podporíme skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti onkologickým pacientom nielen tohto, ale aj okolitých miest,“ povedala Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Na pracovisku ambulantnej chemoterapie denne vyšetria a ošetria okolo 40 pacientov so zhubným nádorovým ochorením, a to predovšetkým z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava. "Podieľame sa na diagnostike onkologických ochorení a zabezpečujeme komplexnú starostlivosť v rámci klinickej onkológie, vrátane podávania chemoterapie, hormonálnej, biologickej liečby a symptomatickej infúznej a transfúznej liečby. Najčastejšie sa stretávame s diagnózami ako nádory tráviaceho systému, prsníkov a pľúc. Finančný príspevok použijeme na zakúpenie nových infúznych púmp, lôžok a kresiel na podávanie liečby,“ ozrejmil MUDr. Andrej Rosík, vedúci lekár tohto pracoviska.

Kaufland Slovenská republika v.o.s.
Tlačové informácie a hovorca
Trnavská cesta 41/A
831 04 Bratislava