Buď hrdý Slovák. KROI ti sadne ako uliaty

Bratislava, 01. 06. 2017

Originalita našej abecedy a unikátnosť slovenského jazyka spojená s tradičným ľudovým vzorom. Kriváň, ako snáď najznámejší symbol Tatier, ktorého tvar ho od nepamäti robí dokonalo naším. Od dnes si v každom Kauflande budete môcť exkluzívne kúpiť originálne slovenské tričká značky KROI práve s týmito dvomi jedinečnými vzormi. Sú unikátne nielen svojimi rýdzo slovenskými motívmi, ale aj vďaka svojmu pôvodu. Vymyslené, navrhnuté a vyrobené boli totiž šikovnými slovenskými dizajnérmi a krajčírmi.

Pre tých, ktorí majú radi slovenské motívy, chcú venovať netradičný darček plný slovenskej hrdosti a podporiť lokálnu značku sú ideálnym tipom na originálnu a vtipnú pozornosť  za rozumnú cenu. Tieto tričká sú charakteristické typickými slovenskými motívmi, symbolmi a moderným strihom. Tričká značky KROI sú výsledkom kombinácie poctivej, kvalitnej, lokálnej práce mladých nadšených dizajnérov.

„Premyslený koncept postavený na hrdosti byť Slovákom využívajúci tradičné známe slovenské motívy, je charakteristický pre značku KROI, a bol pre nás hlavným dôvodom na vzájomnú spoluprácu. Cieľom spoločnosti Kaufland je podpora lokálnych výrobcov, preto sme sa spojili s malým startupom a spoločne vytvorili niečo naozaj poctivé, kvalitné, pekné a lokálne,“ uviedla  Erika Turček Pfundtnerová, vedúca oddelenia CSR Kaufland. „Slovenskosť, ktorá je charakteristická pre naše tričká, nie je len v motívoch. Za každým jedným tričkom stojí slovenský krajčír, dizajnér, slovenská tlačiareň, dokonca aj drobné štítky sú vyrobené na Slovensku,“ vysvetľujú Mikuláš Čurik a Daniel Nochta, autori značky KROI.

Mladá slovenská značka KROI je síce ešte len na začiatku dlhej, no istotne úspešnej cesty. Jej koncept vychádza z poctivého krajčírskeho remesla, ktoré bolo už od nepamäti spájané s kvalitnými materiálmi, premyslenými technikami šitia a špičkovým umom slovenských krajčírov. Filozofiou tejto značky je spojiť moderný dizajn s pracovným zápalom lokálnych ľudí.

Kaufland Slovenská republika v.o.s.
Tlačové informácie a hovorca
Trnavská cesta 41/A
841 02 Bratislava