Klimaticky neutrálne* produkty

Ponúkame vám široký sortiment klimaticky neutrálnych* produktov. Pri týchto produktoch kompenzujeme nevyhnutné emisie CO2 podporou certifikovaných projektov na ochranu klímy. Produkty ľahko spoznáte podľa nášho loga "klimaticky neutrálne*".

Proces

Klimaticky neutrálne* produkty – ako to funguje?

Klimatická neutralita znamená, že nevyhnutne vyprodukované emisie CO2 pri výrobe a preprave našich produktov kompenzujeme certifikovanými projektmi na ochranu klímy. Klimatickú neutralitu* nadobúdajú naše produkty v štyroch krokoch:

1

Predchádzanie a redukcia emisií CO2

V prvom rade predchádzame tvorbe emisií CO2 všade kde je to možné a znižujeme ich množstvo. Napríklad šetrením plastov a používaním recyklovaného materiálu pri balení výrobkov.

2

Stanovenie emisií CO2:

Spolu s našimi partnermi Climateline, ClimatePartner a natureOffice sme zisťovali emisie CO2 vznikajúce pri výrobe a preprave našich produktov. Ide o tzv. uhlíkovú stopu produktov - Product Carbon Footprint.

3

Kompenzácia emisií CO2 prostredníctvom projektov na ochranu klímy:

Nevyhnutne vyprodukované emisie CO2 našich produktov kompenzujeme podporou certifikovaných projektov na ochranu klímy. Preto môžeme niektoré produkty našich vlastných značiek, ako aj naše opakovane použiteľné tašky označiť ako klimaticky neutrálne*. Dbáme pritom na to, aby sme podporovali iba také projekty na ochranu klímy, ktoré sú certifikované podľa medzinárodných noriem. Viac informácií o jednotlivých projektoch na ochranu klímy nájdete nižšie.

4

Logo „klimaticky neutrálne*“:

Klimaticky neutrálne* produkty našich vlastných značiek označujeme logom „klimaticky neutrálne*“. Našim zákazníkom zároveň umožňujeme lepšie porozumieť téme klimatickej neutrality a dozvedieť sa viac o certifikovaných projektoch na ochranu klímy, prostredníctvom ktorých kompenzujeme nevyhnutne vyprodukované emisie CO2.

Logo „klimaticky neutrálne*“

Taška na opakované použitie

Klimaticky neutrálna* taška na opakované použitie

Potrebujete si svoj nákup odniesť domov? Siahnite po našej klimaticky neutrálnej *, opakovane použiteľnej taške:

 • Je odolná a vyrobená minimálne z 80 % zo starých fólií z našich predajní, pričom je aj recyklovateľná. 
 • Nevyhnutne vyprodukované emisie CO2 pri jej výrobe kompenzujeme podporou certifikovaného projektu na ochranu klímy.

Náš projekt na ochranu klímy pre opakovane použiteľné tašky

V spolupráci s organizáciou Climateline určujeme emisie CO2 našich produktov a nevyhnutne vyprodukované emisie kompenzujeme podporou rôznych certifikovaných projektov na ochranu klímy. Emisie skleníkových plynov, ktoré vznikajú pri výrobe našich opakovane použiteľných tašiek kompenzujeme podporou projektu vodnej elektrárne. Okrem toho podporujeme aj organizáciu na ochranu prírody Naturefund. Prostredníctvom daru tejto organizácií pomáhame chrániť druhovú rozmanitosť.


Vlastné značky

Klimaticky neutrálne* produkty našich vlastných značiek

Ochranu klímy podporujeme aj širokou ponukou regionálnych, sezónnych alebo bezmäsitých produktov. Tu sa dozviete viac o tom, ktoré z týchto produktov sú už klimaticky neutrálne* a ako kompenzujeme ich emisie CO2.

K-take it veggie

Potraviny rastlinného pôvodu majú vo všeobecnosti menšiu uhlíkovú stopu ako živočíšne produkty. Naša vlastná značka K-take it veggie® však boduje aj vďaka ďalším prednostiam.

Čím je značka K-take it veggie® výnimočná?

 • Všetky produkty z radu K-take it veggie® sú teraz klimaticky neutrálne*, pretože nevyhnutne vyprodukované emisie CO2, ktoré vznikajú v reťazci od ich výroby až po spotrebu, kompenzujeme prostredníctvom certifikovaného projektu na ochranu klímy.
 • Okrem toho, sa produkty z rady K-take it veggie® vyznačujú obalmi šetrnejšími k životnému prostrediu. Týmto spôsobom znižujeme emisie CO2 ešte viac.

bevola naturals®

Aj značka našej vlastnej kozmetiky bevola naturals, ktorá sa vyrába prevažne zo zložiek prírodného pôvodu je klimaticky neutrálna*.

Aké trvalo udržateľné vlastnosti ponúkajú produkty bevola naturals®?

 • Certifikovaná prírodná kozmetika podľa NATRUE znamená:
  • Zrieknutie sa čisto syntetických vonných látok a farbív
  • Čiastočné zrieknutie sa čisto syntetických konzervačných látok
  • Žiade mikroplasty
  • Bez silikónov, parafínov a minerálnych olejov
 • Obaly produktov bevola naturals® sú neustále optimalizované s ohľadom na trvalú udržateľnosť - tak napríklad, používame recyklované materiály všade tam, kde je to možné, a šetríme obalový materiál.

Drevené hračky Kidland® a Kuniboo®

Drevené stavebnice s logom natureOffice

Od októbra 2021 nájdete v našom sortimente aj v ponuke akciových výrobkov pod našou vlastnou značkou pre bábätká a batoľatá Kuniboo® a našou vlastnou značkou pre hračky Kidland® už aj klimaticky neutrálne* drevené hračky.

Čím sú drevené hračky Kuniboo® a Kidland® výnimočné?

Okrem kompenzácie emisií CO2 kladieme veľký dôraz aj na udržateľné balenie a dizajn produktov:

 • Obaly neobsahujú plasty a majú certifikáciu FSC.
 • Hračky sú vyrobené z dreva a majú certifikáciu FSC

Plyšoví hrdinovia Kuniboo® z recyklovaného materiálu

Naši plyšoví hrdinovia Kuniboo® sú na krátky čas prvými klimaticky neutrálnymi* plyšovými hračkami v Kauflande. A v priloženej miniknihe môžu deti pomôcť Kuniboo® a jeho priateľom vyčistiť les od odpadkov.

Aké výhody prinášajú hrdinovia Kuniboo® a minikniha?

 • sú klimaticky neutrálni*
 • sú vyrobení zo 100 % recyklovaného materiálu (certifikát GRS)
 • deti sa už od útleho veku s pomocou hrdinov Kuniboo® hravou formou učia o predchádzaní vzniku odpadu, recyklácii a o ochrane životného prostredia

Naše projekty na ochranu klímy pre Kidland® a Kuniboo®

Organizácia natureOffice počíta emisie CO2 našich drevených hračiek vlastných značiek Kidland® a Kuniboo®. Na kompenzáciu nevyhnutne vyprodukovaných emisií podporujeme dva certifikované projekty, ktoré sa  tématicky hodia k výrobkom. Ide o projekt lesnej ekológie Deutschland-Plus-Mix a projekt Brazil Nut Rain Forest Community.


Rozhodujú činy

Toto by vás mohlo tiež zaujímať

Ochrana klímy
Ochrana klímy

Nehovoríme len o ochrane podnebia, konáme a robíme všetko pre to, aby sme krok po kroku minimalizovali našu ekologickú stopu. Zistite viac o našich opatreniach a o tom, čo sme už dosiahli.

Rozmani-
tosť
Biodiverzita

Ako predajca potravín považujeme za svoju povinnosť prevziať zodpovednosť za ochranu životného prostredia a zabezpečenie trvalo udržateľného využívania biologickej rozmanitosti.

Plasty
Zodpovedný prístup k plastom

Naším cieľom je do roku 2025 znížiť spotrebu plastov o 20% a všetky obaly produktov vlastných značiek mať 100 % recyklovateľné.